“Bite Latvija” komplektē komandu strādāšanai tikai no mājām

0 Komentāru
“Bite Latvija” komplektē komandu strādāšanai tikai no mājām
PUBLICITĀTES FOTO

Mobilo sakaru operators SIA “Bite Latvija” sācis pilotprojektu, kura ietvaros ir nokomplektēta jauna pārdošanas speciālistu komanda, kas strādās tikai attālināti no jebkuras vietas Latvijā, “Skaties.lv” informēja kompānijā.

“Interese par vakanci darbam 100% tikai no mājām ir bijusi ievērojami augstāka, nekā tāda paša amata pozīcijai bez šādas iespējas,” informēja uzņēmumā, norādot, ka tas ir ne tikai veids, kā mazināt bezdarba līmeni reģionos, bet arī nodarbināt gados vecākus cilvēkus, un neizslēdz, ka pēc pilotprojekta pirmo mēnešu darbības rezultātu novērtēšanas, šādas komandas tiks ieviestas arī ilgtermiņā.

Kompānijas izsludinātajā vakancē “Pārdošanas speciālists mājas čībās” kopumā uz vienu no 13 vakantajām vietām pretendēja 22 amata kandidāti. Visi 13 darbinieki, kuri veido jauno komandu, darbu uzsākuši jūlija vidū.

Endija Kaševska, “Bite Latvija” Klimata kontroles vadītāja

“Aizvadītais pandēmijas laiks ir ieviesis savas korekcijas darba tirgū, tajā skaitā arī sadarbības modeļos starp darba devēju un darba ņēmēju. Ir profesijas, kurās iepriekš attālinātais darbs nebija iedomājams, tomēr šobrīd tā kļuvusi par ikdienas praksi. Tāpat aizvien biežāk darba devēji ievieš vairākus darba attiecību modeļus vienlaicīgi, jo tas, kas der vienai komandai ar saviem darba pienākumiem un uzdevumiem, ļoti iespējams, neder citai. Ideja izveidot komandu, kas strādā tikai no mājām, ļauj uzrunāt jau pieredzējušus pārdošanas jomas speciālistus visā Latvijā, aptvert dažādas vecuma grupas, gan arī nodarbināt cilvēkus tur, kur ir augstāks bezdarba līmenis, vienlaikus saglabājot cilvēkiem iespēju dzīvot savā pilsētā. Kopumā šobrīd darba tirgus piedzīvo vienu no lielākajiem transformācijas procesiem un šīs pārmaiņas piedzīvosim arī turpmāk.”.

Viņa papildina, ka ne visiem ir iespēja katru dienu braukt uz Rīgu un strādāt uz vietas, jo bieži vien jāmēro vairāki desmiti kilometru, kas ir ne tikai laikietilpīgi, bet gados vecākiem cilvēkiem var būt arī apgrūtinoši un pat neiespējami. Turklāt saskaņā ar jaunākajiem Nodarbinātības valsts aģentūras datiem, bezdarba līmenis Latvijā šī gada jūnija beigās bijis 7,4% apmērā. Situācija atsevišķos reģionos, salīdzinot ar galvaspilsētu, ir skaudra, piemēram, Latgalē bezdarbam sasniedzot 15,8%. Tāpēc dažādu darba attiecību modeļu ienākšana darba tirgū ir ļoti labvēlīga arī reģionālajai ekonomiskajai aktivitātei.

Raksturojot darbinieku vecumus, kuri līdz šim iesaistīti pilotprojektā, tie ir profesionāļi vecumā no 20 līdz 53 gadiem un pārstāv teju visu Latviju – gan Latgali, gan Vidzemi, gan Zemgali. Šobrīd tālākā vieta, no kuras strādās šīs komandas darbinieks, ir Rēzeknes novads, bet citi strādā no tādām pilsētām kā Koknese un Ropaži, kā arī no Valmieras un Bauskas novadiem.

Pilotprojekta mērķis ir noskaidrot, vai šāds attālinātas sadarbības modelis attaisno sevi ilgtermiņā. Ja komandas uzrādītie rezultāti būs sekmīgi, ļoti iespējams, ka šādas komandas “Bite” veidos arī nākotnē.

“Līdz ar darbinieku pielāgošanos darbam attālināti, darba devējam ir jārod risinājumi arī turpmākai sadarbībai, kas būtu izdevīga abām pusēm. Joprojām visi mūsu uzņēmuma darbinieki strādā pēc sava veida hibrīda darba modeļa, kas paredz gan klātienes, gan attālināta darba iespējas. Lai gan zinām, ka pilnībā uz attālinātu darba modeli nepāriesim, jo birojs ir mūsu vienojošā vide, kas ir svarīgs priekšnoteikums saliedētas, radošai un uz izaugsmi orientētai komandai,” uzsvēra Kaševska.

“Bite Latvija” 100% kapitāldaļas pieder “Bite Lietuva”, kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums. Savukārt “Bite Latvija” patiesā labuma guvēji ir Apvienotās Karalistes pilsonis Džons Karls Hāns un ASV pilsonis Džonatans Milsons Nelsons.

0 Komentāru