Komentāri
Bērnu slimnīcas un Dzemdību nama iekārtu piegādes konkursos atklāts kartelis starp uzņēmējiem
LETA

Konkurences padome atklājusi aizliegtas vienošanās medicīnas iekārtu piegādē. Ar nepilnu 70 tūkstošu eiro lielu naudas sodu sodīti divi uzņēmumi, kas saskaņojuši savus piedāvājumus medicīnas aprīkojuma iepirkumos.

Par karteļa vienošanos Konkurences padomes sodījusi divus uzņēmumus – SIA Optika un Diagnostika un SIA Arbor Medical korporācija. Abas kompānijas bija iesniegušas saskaņotus piedāvājumos sešos dažādos medicīnas aprīkojuma iepirkumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārbaudi pēc savas iniciatīvas sāka Konkurences padome un galu galā konstatēja sešus rupjus likuma pārkāpumus, tostarp iekārtu piegādē Bērnu slimnīcai, Dzemdību namam un Austrumu slimnīcai.

Naudas sods ir gandrīz 70 tūkstošus eiro liels – attiecīgi Optikai un Diagnostikai 6440 eiro un SIA Arbor – 60 tūkstoši. Konkurence starp abiem uzņēmumiem nenotika, jo viens no darbiniekiem strādāja abās firmās un nodrošināja informācijas apmaiņu.

Sodītie uzņēmumi atteicās TV3 Ziņām sniegt komentārus. Šis ir to pirmais pārkāpums.

Plašāk – skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl