Komentāri
Beļģi nopērk Dobeles būvķīmijas ražotāju Tenachem
Foto: Flickr.com / tanakawho

Beļģijas hermētiķu, poliuretāna putu un līmju ražotājs Soudal pilnībā iegādājies Dobeles būvķīmijas izstrādājumu ražotāju SIA Tenachem, liecina informācija Soudal mājaslapā.

Ar šo pirkumu Soudal grupas produktu portfelim ir pievienoti jauni produkti un jaunas tehnoloģijas, teikts Soudal mājaslapā. Tenachem patlaban ir 73 darbinieki un uzņēmums pašlaik eksportē 95% produkcijas aptuveni uz 40 valstīm visā pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darījuma summu Soudal neatklāj. Soudal norāda, ka Tenachem tika izveidota pirms 20 gadiem un kopš tā laika ir kļuvusi par vienu no vadošajiem stikla rūpniecības hermētiķu ražotājiem Austrumeiropā. Tenachem piegādā savu produkciju vairākiem lieliem, starptautiskiem stikla pārstrādes uzņēmumiem.

Soudal norāda, ka arī turpmāk Tenachem turpinās darboties ar tās pašreizējo nosaukumu kā viens no Soudal grupas meitasuzņēmumiem. Esošā Tenachem vadības komanda paliks pie uzņēmuma vadības stūres.

Pārņemšana neietekmēs nodarbinātību ne Tenachem, ne arī kādā no Soudal grupas citām ražotnēm.

Soudal norāda, ka šī iegāde nozīmē turpmāku paplašināšanos tajā tirgus segmentā, kurā grupas aktivitātes līdz šim bija ierobežotas. Tenachem būs nozīmīgs zināšanu un ražošanas centrs, kas Soudal grupai tuvākajos gados ļaus augt šajā būvniecības nozares segmentā.

Ar šo ieguldījumu Soudal ir palielinājusi savas iespējas tehniskajā hermētiķu tirgū, ļaujot piedāvāt plašāku produktu klāstu saviem klientiem. Ar 44 filiālēm un produkcijas pārdošanu 120 valstīs visā pasaulē, Soudal piedāvās lielisku iespēju arī Tenachem produktiem.

Savā 2014. gada pārskatā Soudal nesen paziņoja par ieņēmumu pieaugumu par 15,4% līdz 565 miljoniem eiro. Pieskaitot “Tenachem” ražotni, Soudal tagad ir 14 rūpnīcas visā pasaulē ar aptuveni 2300 darbiniekiem.

Būvķīmijas ražotājs Tenachem, tāpat kā siltumizolācijas materiālu ražotājs SIA Tenapors, tika izveidots, atdalot uzņēmumu no SIA Tenax. Tenax līdz šim bija Tenachem un Tenapors vienīgais īpašnieks.

Tenachem apgrozījums 2013. gadā bija 19,15 miljoni eiro un uzņēmums guva 1,064 miljonu eiro peļņu.

No 2008. gada 1. janvāra veiktas izmaiņas Tenax struktūrā. Lai pilnveidotu uzņēmuma sadarbību ar klientiem un piegādātājiem, kā arī paaugstinātu kompānijas darbības efektivitāti, Tenax nodalījis divus darbības virzienus, ko pārstāv SIA Tenachem un SIA Tenapors.

Kā ziņots, Tenax reģistrēta 1991. gada 5. martā, veicot kooperatīva IMK (Izolācijas materiālu kooperatīvs) pārreģistrāciju. IMK savu darbību sāka 1989. gada augustā uz ķīmiskās rūpnīcas Spodrība eksperimentālā ceha bāzes un sākotnēji pēc pasūtījuma veica siltumizolācijas darbus ar putupoliuretāniem.

Tenax vienīgais īpašnieks ir Nikolajs Kurma, liecina Firmas.lv informācija.

Patlaban uzņēmums ir viens no lielākajiem būvķīmijas, sendvičtipa paneļu ražotājiem, kā arī lielākais siltumizolācijas materiālu ražotājs Baltijas valstīs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl