Komentāri
Beidzot! Drīzumā Pasažieru vilciens izsludinās jaunu vilcienu iepirkumu
Foto: LETA

Tuvāko divu nedēļu laikā a/s Pasažieru vilciens beidzot plāno izsludināt iepirkumu jaunu elektrovilcienu iegādei, ziņo LNT Ziņas divos.

Pasažieru vilciens plāno iegādāties 30-33 vilcienus, no kuriem pirmie varētu tikt saņemti nākamā gada beigās, ja piepildīsies optimistiskākais scenārijs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien, 22. jūlijā, uzņēmums prezentēja piecu gadu darbības stratēģiju, kas ir viens no priekšnosacījumiem, lai vilcienu iegādei saņemtu bankas aizņēmumu. Uzņēmums sagaida, ka iepirkumā konkurēs vismaz trīs pretendenti.

“Mūsu tehniskie eksperti ir iepazinušies ar to, ko šobrīd vilcienu mašīnbūve piedāvā. Mums ir apzināti gan tehniskie risinājumi, kādus izmanto dažādi ražotāji. Paredzams, ka pilnīgi noteikti tehniski šīm prasībām atbildīs vairāki ražotāji. Tas, cik liela viņu interese būs piedalīties, ir viņu pašu jautājums. Es domāju, ka 30 – 33 elektrovilcienu vienību piegāde, varētu būt interesants projekts jebkuram Eiropas ražotājam,” sacīja Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Tikmēr vēl aizvien saglabājas riski nesaņemt Eiropas Savienības līdzfinansējumu dīzeļvilcienu modernizācijas projektam. Ja izpildītājs vilcienus piegādās vēlu šā gada beigās vai nākamajā gadā, miljonos mērāmais līdzfinansējums tiks zaudēts. Tādā gadījumā Pasažieru vilciens to apņēmies atgūt no izpildītāja, tostarp nepieciešamības gadījumā arī tiesvedības ceļā. Projektu realizē pilnsabiedrība, kurā ietilpst Rīgas vagonbūves rūpnīca, Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca un VRC Zasulauks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl