Komentāri

Starp Valsts Ieņēmumu dienestu (VID) un daļu uzņēmēju izveidojusies viedokļu sadursme. Nolūkā sekmēt nodokļu ieņēmumus, apkarot ēnu ekonomiku un mazināt krāpšanas gadījumus mazumtirdzniecībā, VID iecerējis ieviest jaunās prasības kases aparātiem un kases sistēmām. Tikmēr uzņēmēji satraucas par papildu izmaksām, kas radīsies nomainot esošos aparātus.

Nodokļu iekasētājiem, sēžot pie viena galda ar biznesa lobiju, šodien bija jāatbild uz jautājumu – vai negodīgu tirgotāju dēļ jāmaksā visai nozarei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

20,5% mazumtirdzniecības uzņēmumu un gandrīz divdesmit procentu pakalpojumu sniedzēju atrodas ēnu ekonomikā, krāpjoties ar kases aparātiem. Valstij kopumā radot 378 miljonus eiro zaudējumus.

Pretlikumīgā iejaukšanās kases aparātu sistēmās ļauj uzņēmējiem apzināti samazināt reģistrēto apgrozījumu nolūkā maksāt mazāku PVN un uzņēmuma ienākuma nodokli. Kopš 2011.gada situācija ir tikai pasliktinājusies.

Valsts Ieņēmuma dienests ir pārliecināts, ka ar likuma spēku likt nomainīt viegli manipulējamos kases aparātus un kases sistēmas pret modernākiem ar elektornisko kontrollenti situāciju uzlabos. Taču Tirdzniecības un rūpniecības kamera šodien iebilda, sakot – uzņēmēju izdevumi jauno hibrīd-aparātu un sistēmu pirkšanā būšot liekāki nekā valsts ieņēmumi nodokļos.

Piemēram, izdevniecība Zvaigzne ABC jau aprēķinājusi, vienas kases sistēmas nomaiņa izmaksās vairāk nekā grāmatnīcas Līvānos apgrozījums divos mēnešos kopumā.

Valsts Ieņēmumu dienests cer, ka jaunā prasība stāsies spēkā no nākamā gada jūlija, tikmēr Darba devēju konfederācija to sauc par pārāk sasteigtu.

Nodokļu iekasētāji gan steidz mierināt – jaunie un krāpniecību uzrādošie kases hibnrīdaparāti un kases sistēmas būs jāpērk, ja gada apgrozījums sasniedz un ir vairāk par 200 tūkstošiem eiro.

Piemēram, nevis visa lielveikalu ķēdes kopējais, bet gan katra atsevišķā veikala apgrozījums. Kases aparātu tirgotāji, kuriem jaunie noteikumi nesīs līdz pat 14 miljoniem eiro peļņu, jo būs jānomaina 63 tūkstoši 300 ierīču, diemžēl negodīgos biznesmeņus tas vienalga līdz galam neizskaudīs.

Tuvāko gadu laikā VID vēl neplāno sekot citu valstu piemēram, liekot ar likuma spēku nomainīt kases aparātus un kases sistēmas, kur reģistrētie darījumi pa tiešo caur internetu nonāk pie nodokļu iekasētājiem. Valsts Ieņēmumu dienests arī turpmāk veiks tematiskās pārbaudes klātienē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl