Bauskas alkohola iznomātāji paliek bez tirdzniecības licences

Komentāri
Bauskas alkohola iznomātāji paliek bez tirdzniecības licences
Foto: GoonSquadSarah / Flickr.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes pārvalde anulējusi licenci darbībām ar akcīzes precēm uzņēmumam “Seavita”, kurš Bauskā bija iemantojis atpazīstamību ar centieniem apiet alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežojumus, alkoholiskos dzērienus iznomājot dažādiem saviesīgiem pasākumiem.

VID arī informē, ka pret komersantu uzsākta arī administratīvā lietvedība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Licence darbībām ar akcīzes precēm komersantam tika anulēta, jo netika nodrošināta alkoholisko dzērienu realizācijas un aprites nosacījumu ievērošana, proti, komersants nenodrošināja VID Akcīzes pārvaldes amatpersonām iespēju veikt pārbaudi tirdzniecības vietā. Komersants arī ignorēja VID atkārtotu uzaicinājumu par ierašanos uz paskaidrojumu sniegšanu administratīvajā lietā, paziņojumā medijiem norāda dienests.

VID atkārtoti atgādināja, ka mantas, ko nevar lietot citādi kā patērējot, nav izīrējamas. Šāda prasība ietverta Civillikuma 2113.pantā, kas nosaka, ka par īres un nomas līguma priekšmetu var būt kā visas ķermeniskas lietas, ko nav aizliegts atsavināt, tā arī tiesības. Reālservitūtus drīkst iznomāt tikai kopā ar valdošo nekustamo īpašumu. Lietas, ko nevar lietot citādi kā patērējot, nav izīrējamas. Tāpat Civillikuma 2152. pants paredz, ka pēc nomas vai īres izbeigšanās nomniekam vai īrniekam jāatdod atpakaļ iznomātā vai izīrētā lieta ar visiem tās piederumiem, cik iespējams labā stāvoklī.

Tā kā alkoholu var lietot tikai patērējot, pēc nomas līguma izbeigšanās lietas atdošana nav iespējama. Tādējādi pēc būtības tāds darījums kā alkohola noma nav iespējams. Iespējams, ka tā ir alkohola realizācija slēptā formā, lai apietu alkoholisko dzērienu realizācijas ierobežojumu no plkst. 22.00 līdz 8.00, kā arī alkohola realizācijas aizliegumu, izmantojot distances līgumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl