Banku tirgus uzraugs: Pārbaudes rezultāti PrivatBank ir diezgan bēdīgi

Pievienot komentāru
Banku tirgus uzraugs: Pārbaudes rezultāti PrivatBank ir diezgan bēdīgi
Ilustratīvs foto: epSos .de/Flickr

Banku tirgus uzraugs FKTK par smagiem pārkāpumiem PrivatBank piespriež 2 miljonu eiro sodu un liek atbrīvot visu bankas valdi.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šogad veiktajās pārbaudēs secinājusi, ka 2014. gadā PrivatBank vadība, pieļaujot pārkāpumus klientu izpētē un darījumu uzraudzībā, vairākus darījumus neidentificējot kā potenciāli aizdomīgus, piedalījusies augsta riska darījumos un naudas līdzekļu izvešanā no Moldovas. Tāpēc banku uzraugs no pienākumu pildīšanas novembra beigās atstādināja bankas valdes priekšsēdētāju Oleksandru Trubakovu un atbildīgo valdes locekli Ivetu Ķerpi, kā arī uzdevis bankas padomei pilnībā nomainīt bankas valdi. Nupat FKTK piesprieda arī naudas sodu divu miljonu eiro apmērā.

Kristaps Zakulis, FKTK priekšsēdētājs:

Pārbaudes rezultāti ir diezgan bēdīgi, tās darbības, ko banka toreiz veica un kā tas toreiz tika veikts, tai skaitā, kādu apstākļu un kādu risku izvērtējuma rezultātā tas tika akceptēts no bankas valdes locekļu puses. Tas mūsuprāt, bija neapmierinošs process, netika ievērota virkne prasību, kuras būtu bijušas jāievēro. Bija pārāk liela paļaušanās, ka nebūs konkrēto risku šajos darījumos.

PrivatBank komisijas lēmumam nepiekrīt, uzskata to par virspusēju un kļūdainu, un noliedz, ka “Moldovas līdzekļi” PrivatBank kontos būtu atradušies.

Banku uzraugs sāka pārbaudes pēc maijā izskanējušās informācijas par iespējamu Latvijas banku iesaisti miljarda eiro aizplūšanā no Moldovas. Komisija šobrīd turpina pārbaudes arī divās citās naudas aizplūšanas skandālā iepriekš minētās bankās – Latvijas Pasta bankā un ABLV Bankā.

Skaties video!