Komentāri

Bankas atsākušas izsniegt kredītus ar zemām pirmajām iemaksām, tomēr nekāds sprādziens nekustamā īpašumā tirgū nav noticis. Eksperti tādu arī neprognozē. Drīzāk gaidāms saprātīgs cenu kāpums, bet darījumu aktivitāti bremzēs neskaidrā ģeopolitiskā situācija pasaulē.

Nekāds sprādziens nekustamā īpašuma tirgū nav noticis pēc tam, kad politiķi ar bankām panāca kopsaucēju jautājumā par nolikto atslēgu principu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr tāds bija paredzēts maksātnespējas likumā, bankas šogad uz vairākām nedēļām līdz 30% palielināja pirmās iemaksas kredītiem, būtiski ierobežojot iespējas aizņemties. Tagad jau kādu laiku tās atgriezušās ierastajos 10 līdz 15%tos, bet iedzīvotāju rindas pēc kredītiem atjaunojas lēnām.

Nekustamā īpašuma tirgu eksperts atklāj, ka visai dzīvelīgs ir lēto dzīvokļu segments, kur pircēji bieži vien varot atļauties sakrāt līdz 20 tūkstošiem eiro, arī neizmantojot kredītu. Un kopumā darījumi sērijveida tirgū aizņem pat līdz 70% kopējā tirgū.

Plašāks, jaunāks dzīvoklis maksā divtik dārgāk nekā Padomju laikā celtajās mājās, un šādus dzīvokļus Latvijā reti kurš var nopirkt bez kredīta.

Šobrīd Latvijā tikai katrā desmitajā darījumā tiek pirkt dzīvoklis jaunā projektā. Tas, ekspertu skatījumā liecina, ka šis tirgus joprojām nīkuļo un darījumu skaita vajadzētu pieaugt vismaz divas reizes. Līdz ar to arī cenu kāpums šajos dzīvokļos ir tīri simbolisks, vien daži procenti.

Tomēr bankas nesagaida straujas izmaiņas tirgū pašreizējās ģeopolitiskās situācijas dēļ. Tā jau samazinājusi Latvijas tautsaimniecības izaugsmes tempus, un nu traucējot daudziem pieņem lēmumu uz 20, 30 gadiem uzņemties kredītsaistības.

Tātad cilvēki var samērā mierīgi ilgāku laika pārdomāt un sagatavoties mājokļa iegādei. Spriežot pēc ekspertu teiktā, dzīvokļu cenas pēc gada varētu būt par dažiem procentiem lielākas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl