Komentāri
Banka HSBC savos Šveices kontos, iespējams, palīdzējusi slēpt ar Latviju saistītu bagātnieku naudu
Foto: EPA/LETA

Atklātībā nonākušajos britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības slepenajos dokumentos ir arī dati par 49 klientiem, kas saistīti ar Latviju, liecina Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija (ICIJ) dati.

HSBC Šveices struktūrvienībā atrodami 49 klienti, kas saistīti ar Latviju. 22% no viņiem ir Latvijas pase vai nacionalitāte. Kopumā ar Latviju ir saistīti 62 bankas konti, kuros kopumā atrodas līdzekļi 121,8 miljonu ASV dolāru apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākā naudas summa, kas atrodas ar Latviju saistītā kontā HSBC Šveices struktūrvienībā, ir 94,4 miljoni ASV dolāru, liecina ICIJ dati.

Sīkāka informācija par kontu īpašniekiem nav publiskota.

ICIJ žurnālisti izanalizējuši nopludinātus britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības dokumentus, kas atklāj bankas sniegto palīdzību turīgiem klientiem, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas un no varasiestādēm noslēpt miljardiem dolāru.

Šie dokumenti norāda, ka HSBC nodrošinājusi kontus starptautiskiem noziedzniekiem, korumpētiem uzņēmējiem, politiķiem un slavenībām.

Atklātībā nonākušajos dokumentos iekļauti vairāki bijušie un pašreizējie politiķi no Lielbritānijas, Krievijas, Indijas, Āfrikas valstīm, Saūda Arābijas, Bahreinas, Jordānijas un Marokas.

Dokumentos norādīts, ka HSBC darbinieki zinājuši par klientu nodomiem noslēpt savu naudu no varasiestādēm.

ICIJ vēsta, ka šajos dokumentos atrodami tādu cilvēku vārdi, pret kuriem vērstas ASV sankcijas, tostarp Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais Genādijs Timčenko, pret kuru vērstas sankcijas saistībā ar Ukrainas krīzi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl