Banka “Citadele” iegādājas Baltijas valstīs strādājošu līzinga kompāniju

0 Komentāru
Banka “Citadele” iegādājas Baltijas valstīs strādājošu līzinga kompāniju
ĢIRTS OZOLIŅŠ / F64

Banka “Citadele” iegādājas Baltijas valstīs strādājošo līzinga kompāniju “UniCredit Leasing”, apliecina bankas korporatīvās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Viņa informēja, ka banka “Citadele” ir noslēgusi līgumu ar Itālijas “UniCredit S.p.A.”, iegūstot “UniCredit Leasing” līzinga operācijas Baltijā. Banka “Citadele” iegādājusies 100% SIA “UniCredit Leasing”, kas strādā ar filiālēm Lietuvā un Igaunijā, kapitāldaļu, kā arī tai piederošo meitasuzņēmumu SIA “UniCredit Insurance Broker”, kurai ir filiāle Igaunijā.

Darījumu paredzēts noslēgt 2020. gada pirmajā ceturksnī.

“”UniCredit Leasing” līzinga operāciju iegāde ir daļa no bankas “Citadele” ilgtermiņa mērķa kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā gan privātpersonām, gan mazajiem un vidējiem uzņēmumiem,” pauda bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Viņš atzīmēja, ka, pateicoties daudzveidīgai klientu bāzei, spēcīgiem aktīvu rādītājiem un jaunu klientu piesaistes potenciālam, līzinga nozare Baltijā joprojām ir pievilcīga.

“Ar savu spēcīgo klātbūtni Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, ar inovatīvajiem un lietotājam draudzīgajiem produktiem un pakalpojumiem, kā arī aktuālajām darbības un kontroles sistēmām, mūsuprāt, “UniCredit Leasing” bizness ir viens no attīstītākajiem Baltijas tirgū. Visi šie aspekti papildinās bankas “Citadele” pašreizējo līzinga biznesu un nodrošinās spēcīgu platformu turpmākai izaugsmei attiecīgajās nozarēs un tirgos,” minēja Beļavskis.

Bankā arī norādīja, ka no līguma parakstīšanas līdz iegādes noslēgšanai bankas “Citadele” un “UniCredit Leasing” turpinās darboties kā neatkarīgi uzņēmumi.

Pēc bankā minētā, “UniCredit Leasing” līzinga portfelis Baltijas valstīs veido vairāk nekā 850 miljonus eiro.

2018.gadā “UniCredit Leasing” apgrozījums bija 24,891 miljons eiro, bet kompānijas peļņa bija 10,715 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“UniCredit Leasing” Latvijā darbojas kopš 1999.gada.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2019.gada septembra beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

0 Komentāru