Balderes-Sildedze: “Repharm” klaji melo par akciju iegādi ar mērķi sagrābt “Olainfarm”

3 komentāri
Balderes-Sildedze: “Repharm” klaji melo par akciju iegādi ar mērķi sagrābt “Olainfarm”
IEVA LENIŠA/LETA

AS “Repharm” izplatītā informācija par zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcionārei Annai Emīlijai Maliginai piederošo akciju plānoto iegādi ir meli ar mērķi sagrābt “Olainfarm”, teikts Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves Signes Balderes-Sildedzes izplatītajā paziņojumā medijiem.

Viņa norāda, ka “Repharm” padomes loceklis Juris Bundulis kā “Repharm grupas” pārstāvis plašsaziņas līdzekļos šodien paudis maldinošu informāciju, ka Anna Emīlija Maligina būtu vienojusies ar “Repharm grupu” par viņai tieši un netieši piederošo akciju pārdošanu. “Šis  “Repharm” paziņojums ir atklāts, publisks uzbrukums man un manai meitai Annai Emīlijai Maliginai, un citiem “Olainfarm” akcionāriem, lai piespiestu pārdot vienu no Latvijas vērtīgākajiem uzņēmumiem. Uzskatu, ka šāda “Repharm” grupas darbība ir apzināta sabiedrības un finanšu kapitāla tirgus maldināšana,” uzsver Baldere-Sildedze.

Pēc viņas teiktā, no  “Repharm” padomes locekļa Jura Bunduļa publiskiem izteikumiem izriet, ka “Repharm” grupas uzņēmums “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir iegādājusies uzņēmuma SIA “Farma Fund” kapitāldaļas, kas, acīmredzot, februāra sākumā mainījis nosaukumu no SIA “Zdorovie Europe”.

Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves ieskatā, “Repharm” ar paziņojumiem par akciju iegādi maldina, jo viņa kā Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve nekad nav vienojusies un meitas vārdā noslēgusi attiecīgu līgumu ar “Repharm” grupu vai ar to saistītiem uzņēmumiem, tādējādi “Repharm” nesot ne tiesību, ne pilnvaru attiecībā uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām “Olainfarm”” akcijām un “Olmafarm” daļām. “Ne “Farma Fund”, ne “Zdorovie Europe” nav nekādu tiesību uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām “Olainfarm” akcijām un “Olmafarm” kapitāldaļām no 2020.gada maija,” viņa saka.

Atskatoties uz “Farma Fund” vēsturi, Baldere-Sildedze atgādina, ka tā kapitāla daļas sakās nopircis “RePharm Group”, kas ir agrākais “Zdorovie Europe” un sākotnēji “Zdorovye LTD” meitas uzņēmums. Tam kopš tā reģistrācijas vairākkārt ir mainījušies patiesā labuma guvēj. Sākotnēji bija norādīti Jegors Dorovskis, Oļegs Koguta un Leonids Ogorodnikovs, kā arī starp uzņēmuma dalībniekiem bija arī “Zdorovye LTD”.

Tomēr 2020. gada 29.jūnijā, “Zdorovie Europe” dalībnieki un patiesā labuma guvēji mainījās – par patiesā labuma guvēju kļuva Monako dzīvojošais Uldis Arnicāns, kurš biznesa aprindās tiek saistīts ar ekspremjera Andra Šķēles interešu pārstāvību. Pēc nepilna mēneša šajā pašā uzņēmumā notika vēl vienas izmaiņas, un par valdes locekli kļuva Gvido Endlers, kas ir vienlaicīgi arī ātro kredītu aizdevēju AS “4finance” reģionālais vadītājs. Lai arī Bundulis apgalvo, ka AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir iegādājusies uzņēmuma “Farma Fund” kapitāldaļas, Uzņēmumu reģistra dati šā gada 19. februārī liecina, ka mainīts tikai nosaukums, patiesais labuma guvējs joprojām ir tas pats.

Valērija Maligina meitas Annas Emīlija Maliginas likumiskā pārstāve Signe Baldere-Sildedze

“”Repharm” jau ilgstoši melo Latvijas sabiedrībai, ka šim uzņēmumam nav intereses par “Olainfarm”. Šodienas “Repharm” grupas pārstāvja Jura Bunduļa paziņojums apliecina pretējo. Šis uzņēmums beidzot arī publiski parāda savu patieso seju un atklāj negodprātīgo rīcību, kas vairākus gadus ir pastiprinājusi Valērija Maligina mantinieču nesaskaņas un tādā veidā likusi šķēršļus atrisināt konfliktu starp mantiniecēm miermīlīgā ceļā. Vēl 2019. gada oktobrī intervijā LETA Andrejs Leibovičs pauda, ka publiski izskanējusī informācija par “Repharm” grupas interesi attiecībā uz “Olainfarm” ir tikai “kārtējās spekulācijas”.”Andrejs Leibovičs publiski meloja, atbildot uz jautājumu, vai “Repharm” ir ieinteresēts”Olainfarm” iegādē. Viņš teica: ”Tās bija kārtējās spekulācijas. Pēc presē izskanējušās informācijas ir zināms, ka Valērijs Maligins ir noteicis,ka piecus gadus pēc viņa nāves kompāniju nedrīkst pārdot, līdz ar to šādi apgalvojumi ir bezjēdzīgi un pat provokatīvi. Skaidrs, ka mēs esam liela kompānija,līdz ar to varētu šķist pašsaprotami, ka mums ir tāda interese. Taču jāsaprot,ka ne viss, ko par mums saka, ir taisnība (..)”

Andrejs Leibovičs publiski meloja, atbildot uz jautājumu, vai “Repharm” ir ieinteresēts “Olainfarm” iegādē.

“Tās bija kārtējās spekulācijas. Pēc presē izskanējušās informācijas ir zināms, ka Valērijs Maligins ir noteicis, ka piecus gadus pēc viņa nāves kompāniju nedrīkst pārdot, līdz ar to šādi apgalvojumi ir bezjēdzīgi un pat provokatīvi. Skaidrs, ka mēs esam liela kompānija, līdz ar to varētu šķist pašsaprotami, ka mums ir tāda interese. Taču jāsaprot, ka ne viss, ko par mums saka, ir taisnība,” viņa norāda.

Baldere-Sildedze atgādina, ka jau 2019. gada jūlijā viņa publiski paudusi, ka “Repharm” grupas vadošās amatpersonas izdara  spiedienu, lai Annas Emīlijas Maliginas īpašumā esošās “Olainfarm” akcijas un uzņēmuma lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” kapitāla daļas tiktu atsavinātas par labu “Repharm” grupai saistītām personām.

Jau ziņots, ka AS “Repharm” piektdien informēja medijus, ka grupas uzņēmums AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās zāļu ražotāja “Olainfarm” akcijas. “Rīgas farmaceitiskā fabrika” pirks SIA “Farma Fund” 100% kapitāldaļu, savukārt “Farma Fund” ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas. Plašāk lasi šeit: “Repharm” grupa iegādāsies Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas

3 komentāri