1 komentārs
Bailes no birokrātijas un “latviešiem tipiskais kūtrums” – iemesli, kāpēc jaunieši neuzsāk biznesu
Publicitātes foto

Bailes no birokrātijas, “latviešiem tipiskais kūtrums”, slinkums un vēl vairāki iemesli, kāpēc jaunieši Latvijā neuzsāk biznesu, liecina aptauja.

60,2 % no Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatora aptaujātajiem studentiem (458 cilvēki) saka, ka viņiem kādreiz ir bijusi laba biznesa ideja, ko varētu realizēt, tomēr savu izdomu ir īstenojuši vien 24% jauniešu. Kāpēc?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā galveno iemeslu jaunieši min naudas trūkumu; otrajā vietā ir laika trūkums un motivācijas neesamība, ko kūda bailes no birokrātijas un attiecīgu zināšanu trūkums. 2% no aptaujātiem jauniešiem vaino slinkumu.

LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns saka: “Nez ko Google vadītājs Sundars Pičai teiktu par to, ka kādam šajā pasaulē arvien trūkst zināšanas. Līdzīgi ir ar finansējumu. Neatceros, vai kādreiz Latvijā bija tik daudz dažādu finansējuma programmu un grantu konkursu jaunajiem uzņēmējiem un viņu idejām,” ironizē jauno uzņēmēju mentors, komentējot aptaujas rezultātus. Tiesa, piemēram, LU studentu Biznesa inkubatora dalībniekiem ik gadu ir pieejams kopumā 24 000 eiro inkubatora mecenātu saziedotais grantu finansējums, kas tiek piešķirts pārliecinošākajām jauno uzņēmēju komandām.

Laika un domubiedru trūkums? Biznesu var uzsākt trīs dienās ar absolūti nepazīstamiem cilvēkiem. To kārtējo reizi pierādīja uzņēmējdarbības sacensību Zibens Bizness 2016 dalībnieki, kuru sveikšana norisinājās LU studentu Biznesa inkubatorā. Sacensību organizatori sveica 22 jauniešus, kuri uzdrošinājās un uzsāka ziepju ražošanas un pārdošanas biznesu vienā nogalē. Visu dalībnieku peļņa ir 315 eiro, ko balvā saņēma uzvarētāju komanda Ziepnieku kalns.

Sacensību rīkotāji sola, ka nākamgad ZIBENS BIZNESS būs vēl izaicinošāks un vēl pamācošāks, jo ”jauniešiem jāsaprot, ka bizness nav nekas baiss, un ka to uzsākt var jebkurš, kas to patiešām vēlas,” saka Mikus Losāns

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Daudzi jaunieši tiešām ir slinki un neizglitoti, jo skolas laikā vecāki daudziem "uztraukušies" par bērniņu grūto dzivi un pārslodzi, ko sagādājuši ļaunie skolotāji. Tagad šie pārgurušie stutē sienas un balsta točku ekonomiku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl