Bailes no birokrātijas un “latviešiem tipiskais kūtrums” – iemesli, kāpēc jaunieši neuzsāk biznesu

1 komentārs
Bailes no birokrātijas un “latviešiem tipiskais kūtrums” – iemesli, kāpēc jaunieši neuzsāk biznesu
Publicitātes foto

Bailes no birokrātijas, “latviešiem tipiskais kūtrums”, slinkums un vēl vairāki iemesli, kāpēc jaunieši Latvijā neuzsāk biznesu, liecina aptauja.

60,2 % no Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatora aptaujātajiem studentiem (458 cilvēki) saka, ka viņiem kādreiz ir bijusi laba biznesa ideja, ko varētu realizēt, tomēr savu izdomu ir īstenojuši vien 24% jauniešu. Kāpēc?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā galveno iemeslu jaunieši min naudas trūkumu; otrajā vietā ir laika trūkums un motivācijas neesamība, ko kūda bailes no birokrātijas un attiecīgu zināšanu trūkums. 2% no aptaujātiem jauniešiem vaino slinkumu.

LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns saka: “Nez ko Google vadītājs Sundars Pičai teiktu par to, ka kādam šajā pasaulē arvien trūkst zināšanas. Līdzīgi ir ar finansējumu. Neatceros, vai kādreiz Latvijā bija tik daudz dažādu finansējuma programmu un grantu konkursu jaunajiem uzņēmējiem un viņu idejām,” ironizē jauno uzņēmēju mentors, komentējot aptaujas rezultātus. Tiesa, piemēram, LU studentu Biznesa inkubatora dalībniekiem ik gadu ir pieejams kopumā 24 000 eiro inkubatora mecenātu saziedotais grantu finansējums, kas tiek piešķirts pārliecinošākajām jauno uzņēmēju komandām.

Laika un domubiedru trūkums? Biznesu var uzsākt trīs dienās ar absolūti nepazīstamiem cilvēkiem. To kārtējo reizi pierādīja uzņēmējdarbības sacensību Zibens Bizness 2016 dalībnieki, kuru sveikšana norisinājās LU studentu Biznesa inkubatorā. Sacensību organizatori sveica 22 jauniešus, kuri uzdrošinājās un uzsāka ziepju ražošanas un pārdošanas biznesu vienā nogalē. Visu dalībnieku peļņa ir 315 eiro, ko balvā saņēma uzvarētāju komanda Ziepnieku kalns.

Sacensību rīkotāji sola, ka nākamgad ZIBENS BIZNESS būs vēl izaicinošāks un vēl pamācošāks, jo ”jauniešiem jāsaprot, ka bizness nav nekas baiss, un ka to uzsākt var jebkurš, kas to patiešām vēlas,” saka Mikus Losāns

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Daudzi jaunieši tiešām ir slinki un neizglitoti, jo skolas laikā vecāki daudziem "uztraukušies" par bērniņu grūto dzivi un pārslodzi, ko sagādājuši ļaunie skolotāji. Tagad šie pārgurušie stutē sienas un balsta točku ekonomiku.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl