”Autonams” sūdzas par digitālā reiderisma mēģinājumu

Komentāri
”Autonams” sūdzas par digitālā reiderisma mēģinājumu
Foto: LETA

”Latvijas reiderisma praksē sākusies jauna ēra – digitālais reiderisms,”pauž SIA ”Autonams” pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji vērsušies tiesā pret SIA ”GSM Apsardze” par negodīgu konkurenci un zīmola nelikumīgu izmantošanu, kā arī par nekvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanu. Rezultātā ierosināti divi civilprocesi Rīgas apgabaltiesā un Rīgas Pilsētas Centra Rajona tiesā.

”Bijušais sadarbības partneris ne tikai pārņēmis uzņēmuma datu bāzi un vēsturiskos datus, izmanto ”Autonama” izstrādāto ”know-how”, bet arī izplata apmelojošus paziņojumus mūsu klientiem,” stāstīja SIA “Autonams” valdes loceklis Edvīns Panders.

Uzņēmuma pārstāvji paziņojumā medijiem pauda bažas, ka ”GSM Apsardze” cenšas negodīgi  pārņemt  SIA ”Autonams” klientu datubāzi un klientu vēsturiskos datus, lai turpmāk īstenotu SIA ”Autonams” nodrošinātos pakalpojumus, nelikumīgi izmantojot SIA ”Autonams” piederošo zīmolu” SKYBRAKE”.

SIA ”Autonams” Latvijas tirgū nodrošina automašīnu papildaprīkojumu, kā arī ieviesis autoparku uzraudzības sistēmu ”SKYBRAKE”.

”Mūsu gadījumu varētu pielīdzināt situācijām, kad, piemēram, kāda sociālo tīklu kompānija pēkšņi paziņo, ka jūsu profils ar visiem sekotājiem pieder viņiem un sāk jūsu vārdā izplatīt mulsinošus paziņojumus, vai arī banka sāk rīkoties ar klientu vērtslietām, kas tai nodotas glabāšanai seifā,” uzskata Edvīns Panders.

SIA “Autonams” arī detalizēti izklāstījusi problēmas, ar kurām kompānijai nācies saskarties:

–        “GSM Apsardze” (kuras īpašnieks ir Igaunijas pilsonis)  pērn nopirka daļu Latvijas kompānijas “Jāņa Sēta” (kas nodrošināja digitālo karšu pakalpojumus), ar kuru “Autonams” bija iepriekš noslēdzis līgumu par datu bāzes uzturēšanu un programmas apkalpošanu SIA “Autonams” izstrādātajam “SKYBRAKE AUS” pakalpojumam – autoparku uzraudzības sistēmai.
–        Attiecīgi “GSM Apsardze” automātiski piekļuva SIA “Autonams” klientu vēsturiskajiem datiem bez informēšanas un saskaņošanas darbībām.
–        SIA “Autonams” nolēma pārtraukt sadarbību ar “GSM Apsardze”, jo netika panākta vienošanās par līguma nosacījumiem, kā arī netika nodrošināta pakalpojumu kvalitāte.
–        “GSM Apsardze” paturēja “Autonama” klientu datus un turpina aktīvi piedāvāt tirgū savus pakalpojumus ar “Autonams” piederošo zīmolu “SKYBRAKE”.

Lasi vēl