Auto asociācija: Legālajam auto tirgošanas biznesam vairs nav vietas

6 komentāri

Krāpšanās ar nodokļiem pārņēmusi milzīgu lietoto auto tirgus daļu, norāda Latvijas Auto asociācijā, kurā akcentē, ka nepieciešama valdības un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izlēmīga rīcība, lai apkarotu lietoto auto tirgošanas shēmas.

Andris Kulbergs
biedrības “Auto asociācija” prezidents

PVN izkrāpšanas shēmas lietotajās automašīnās vai PVN nenomaksāšanas shēmas lietotajās automašīnās ir jau apņēmis tik lielu tirgus daļu, ka legālajam biznesam vispār nav vietas. Tie apmēri ir tādi, ka ar to nodarbojas jebkurš sevi definējošs autoplacis, autotirgonis utt. Tā ir kļuvusi par tādu normu, ka cilvēki domā: ”Kā? Lietotas automašīnas? Kāds PVN?” Viņi iegādājas šīs mašīnas Vācijā ar 0% PVN, uzkrāmē šīs mašīnas uz fiktīvu firmu Latvijā, krāmē vienu, otru, desmito, divdesmito, trīsdesmito, un šīs automašīnas pārdod privātpersonām ar fiktīviem līgumiem – it kā jūs, tieši jūs būtu aizbraucis pats uz Vāciju, nopircis no “Hansa” šo automašīnu. Es eju uz CSDD, parakstos, ka no privātpersonas nopirku mašīnu privātpersonai, kur PVN nefigurē. Tātad tiek apkrāpta valsts un netiek nomaksāts PVN.”

Asociācijā lēš, ka auto tirgoņu pievienotās vērtības nodokļa shēmu dēļ valsts gadā zaudē ap 20 miljoniem eiro. Savukārt, pievienojot visus pārējos šo tirgoņu nenomaksātos nodokļus, zaudējumi varētu būt mērāmi no 50 līdz 70 miljonu eiro apmērā gadā.

TOP komentāri

 • Janis Jersovs
  +3 +3 0

  Janis Jersovs

  Varbūt beidzot jāsaprot, ka tautai nav liekas naudas, lai maksātu zagļiem, līdz ar to situācija ir tāda kāda tā ir. Latvijā ir nabagvalsts.
 • x
  +1 +1 0

  x

  ko tas pamulkis tur murgo.Lai aizbrauc atved kaut vienu auto un notirgo paskatisiemies ka ies un cik nopelnisi un vai gribesi vel pvn maksat pamulki.
 • s
  0 0 0

  s

  To, ka vienu mašinu no Vācijas CSDD registrē n-tās reizes, to neredz ne VID, ne CSDD,ka viens bomzis vienā adresē reģistrē firmas vienu pēc otras, neredz ne Uzņ. reg., ne VID,ka Latvijā ieved tūkstošus tonnu atkritumus,bet pārstrādes rūpnīcu mums nav, nezina ne VID, ne Muita, ne Vides pārvalde.Nejauši atrastās riepas valsts nomalē Rīgā ko atrada, bija jāsūta uz Indiju.Kam pieder atkritumu bizness un transportētāju bizness?Labi vadāt no vienas trešas valsts uz citu un maksāt par braukāšanu.Par šmuces satirišanu jau tauta samaksās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl