Komentāri
Austrumu slimnīca četru gadu laikā zaudējusi 23,7 miljonus eiro
Foto: Images Money/Flickr

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) no 2011. līdz 2015. gada sākumam radušies 23,7 miljonu eiro zaudējumi, šodien žurnālistiem preses brīfingā teica slimnīcas jaunā valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga.

Viņa stāstīja, ka slimnīca šādā situācijā nav nonākusi pēkšņi, tā radusies jau 2011. gadā, kad veselības aprūpes pakalpojumu tarifi slimnīcai tika samazināti par 26% un tika pielīdzināti reģionālo slimnīcu tarifiem, kā arī slimnīca pārdzīvoja vairākas reorganizācijas. Vairākus gadus situācija tika risināta uz iekšējo rezervju rēķina, tika veikta optimizācija un veikti uzkrājumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Slokenberga uzskata, ka slimnīcas kapitāldaļu turētājam Veselības ministrijai jāstrādā pie esošo tarifu uzlabošanas.

Viņa norādīja, ka slimnīcas menedžmenta optimizācijas rezultātā izdevies ietaupīt piecus miljonus eiro un slimnīca aktīvi plāno, kur vēl varētu ietaupīt.

Salīdzinājumā ar 2014. gadu šogad slimnīcas līguma nosacījumi ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu ir par pieciem miljoniem eiro lielāki, taču arī šāds līguma pieaugums visdrīzāk nedos gaidīto rezultātu, un slimnīca arī šo gadu beigs ar zaudējumiem.

Slokenberga beigās akcentēja, ka slimnīca pacientiem turpinās nodrošināt pakalpojumus un sniegt visu nepieciešamo palīdzību, kā arī piebilda, ka slimnīcai nav sācies maksātnespējas process.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) šorīt raidījumā 900 sekundes paziņoja, ka Austrumu slimnīcai ir visas maksātnespējas pazīmes.

Ministrs sacīja, ka tagad viņam ir jādara viss, lai nepieļautu slimnīcas slēgšanu. Tiks izstrādāts rīcības plāns. “Tas ir viens no mūsu lielākajiem izaicinājumiem. Slimnīcas bilanci, peļņas un zaudējumu aprēķinu apstiprinātā versijā vēl neesam redzējuši, bet slimnīcai ir negatīvs pašu kapitāls,” uzsvēra Belēvičs.

Jautāts, kā šāda situācija pieļauta, ministrs skaidroja, ka RAKUS nemitīgi informējusi nu jau bijušo Veselības ministrijas valsts sekretāru Rinaldu Muciņu par šo problēmu, tomēr risinājums nav rasts. Viņš arī piebilda, ka pakalpojumu tarifi slimnīcā jau ilgi bijuši nepietiekami.

Ministrs arī norādīja, ka lūgt nepieciešamo naudu valdībai nav jēgas. Viņaprāt, ģeopolitiskās situācijas dēļ to iegūt nav ne mazākās cerības.

“Ļoti iedziļināsimies pašreizējā situācijā,” noslēdza ministrs, drīzumā solot iepazīstināt ar konkrētu risinājumu.

Lasi vēl