Komentāri
Atšķirība starp Latviju un attīstītajām valstīm sāk samazināties, saka OECD
LETA

Ienākumu un produktivitātes ziņā Latvijas atšķirība no turīgākām valstīm samazinājusies. Taču pieaug nevienlīdzība un ir vērojamas problēmas darba tirgū. Tā secinājusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD, kurai Latvija šogad vēlas pievienoties.

Lai uzlabotu situāciju darba tirgū, tā rekomendē veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošajiem un domāt par ekonomiskajiem stimuliem, lai viņus atgrieztu. Tāpat, ekspertu ieskatā, par maz uzmanības pievērsts arī darbaspēka ievešanai. Attiecībā uz darba tirgu citi ieteikumi paredz izvērtēt iespēju pārskatīt minimālo algu, piemēram, nosakot to atšķirīgu dažādos reģionos, vai samazināt valodas prasības dažādās profesijās.

Organizācija arī rekomendē noteikt adekvātu sociālo aizsardzību un padarīt pieejamākus atbalsta pasākumus tiem cilvēkiem, kuriem tas visvairāk vajadzīgs.

Konkrētāk, problēmas OECD saskata attiecībā uz darba meklētājiem un pensionāriem, kuru vidū arī vērojama nevienlīdzība.

Papildus ekspertu skatījumā vajadzētu turpināt iesākto jomās, kur ir sasniegts progress, piemēram, pilnveidojot darba vidē balstīto mācību sistēmu.

Labklājības ministrs Jānis Reirs norādījis, ka jau pārskata tapšanas laikā Latvija pavirzījusies uz priekšu daudzu rekomendāciju ieviešanā, un solījis, ka šie jautājumi arī turpmāk būs valdības redzeslokā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl