Komentāri

Atsākas diskusijas par Latvijas lielāko telekomunikācijas uzņēmumu – Lattelecom un LMT – turpmāko attīstību. Šodien valdībā atjaunotajai darba grupai līdz jūlijam jāiesniedz pirmie priekšlikumi.

Pēc teju gada pauzes valdībā atsāksies debates par Latvijas telekomunikāciju milžu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons turpmāko attīstību. Darba grupa atjaunota, jo kopš pērnā gada mainījušies tās sastāvā esošie ekonomikas un finanšu ministri, satiksmes ministrs savu darbību turpinās un viņiem pievienosies arī vides aizsardzības ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Esmu lūgusi sagatavot pirmo darba kārtības jautājumu, lai šobrīd konceptuāli saprastu, kādas un vai kādas darbības būtu nepieciešamas, un tad valdība lems, vai mēs kaut ko darām tālāk vai izbeidzam šo jautājumu vispār. Es nesteigšos ar secinājumiem, mērķis, protams, ir uzlabot darbības efektivitāti.

Pirms dažiem gadiem Lattelecom valdības līmeni virzīja ideju par apvienošanos ar Latvijas Mobilo telefonu. Pašreizējā valdībā īpaši izveidotā darba grupa uz šo ieceri vairs tik ļoti nekoncentrēties. Tomēr par uzņēmumu turpmāko attīstību lielākai skaidrībai ir jābūt līdz septembrim.

Darba grupas uzdevums būs risināt sarunas ar telekomunikāciju uzņēmumu otru akcionāru – TeliaSonera AB par Lattelecom un Mobilās Telefona kapitāla daļu pārvaldīšanu un attīstību.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Negribēju uzsvērt darba grupas sastāvā šo reorganizāciju, jo tas tiek bieži vien slimīgi uztverts no abiem uzņēmumiem, ja mēs koncentrēsimies tikai uz juridisko apvienošanu vai pievienošanu vai holdinga veidošanu, mēs nekur tālu netiksim. Man jau kā satiksmes ministram ir svarīgi, lai nozare attīstās, lai būtu tādi stipri uzņēmumi kā, piemēram,  Vodafon Eiropā, kas darbojas vairāk nekā 10 valstīs, kuriem ir 400 miljoni klientu pa visu pasauli. Tāda uzņēmuma mērķis mums ir, mēs nevaram būt sadrumstaloti sīki, mums vajag integrēt pakalpojumu.

Atgriešanos pie uzņēmumu apvienošanas arī nevar izslēgt, ja tiks secināts, ka tikai tā var glābt situāciju, audzēt abu uzņēmumu vērtību. Tikmēr jautājumā par abu uzņēmumu iespējamo privatizāciju, kas arī iepriekš tikusi vairākkārt piesaukta, ministri pauž pretējus viedokļus.

Pirmie uzmetumi par telekomunikācijas uzņēmumu nākotni starpziņojumā darba grupai jāiesniedz līdz 1. jūlijam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl