Atrast pareizo motivāciju, lai šķēršļi pārtaptu iespējā; koka rotaļlietu ražotāja ”Beloved boards” pieredzes stāsts

Pievienot komentāru

Kad ar motivāciju darīt izvēlēto darbu viss ir kārtībā, tad teju neviens šķērslis nešķitīs nepārvarams. Tā kopsavilkumā varētu raksturot attīstošo bērnu rotaļlietu ražotāja SIA ”Beloved boards” pieredzi. Veiksmīgas darbības dēļ uzņēmums no viesistabas gada laikā pārcēlies uz atbilstošu darbnīcu un nu gatavs dalīties savā piedzīvojumā ”Swedbank” projektā ”Pieredze ir bagātība”.

”Swedbank” īstenotais projekts ”Pieredze ir bagātība” šogad notiek pirmo reizi, un tajā uzņēmēji aicināti dalīties savā pieredzē ar mērķi sekmēt Latvijas uzņēmējdarbības attīstību, iedvesmojot citus uzņēmējus un sabiedrību kopumā nodarboties ar uzņēmējdarbību.

Atslēgas vārdi – motivācija un neatlaidība

Idejas autors un SIA ”Beloved boards” dibinātājs un arī vienīgais tās pilnas slodzes darbinieks Harijs Ābele pie domas par attīstošajām koka rotaļlietām bērniem nonāca 2018. gada pavasarī. Pašam līdz tam arī nebija nopietnas kokapstrādes pieredzes, taču vēlme īstenot iecerēto bija stiprāka par bažām galdniecības meistarībā. Arī tas, ka īsti nebija vietas, kur realizēt ideju, Hariju neatturēja īstenot ieceri.

”Lielākā neatlaidība bija, ka nebija telpu, kur darboties. Dzīvoklī varēja skrūvēt, bet nevarēja slīpēt, jo būtu putekļi. Tā kā nebija automašīnas, tad aizbraukt kaut kur nebija iespējas. Mazās detaļas liku mugursomā un vakarā, kad jau nedaudz satumsa, braucu uz Mežaparku tās slīpēt,” stāsta Harijs.

Viņš arī atceras, ka pašā sākumā nebija neviena instrumenta, tāpēc vajadzējis visu darīt rokām. Vienas koka sagataves slīpēšana ar rokām prasīja aptuveni divas stundas. Ar rokām Harijs uzbūvējis pirmās 20 attīstošās rotaļlietas, līdz pietika līdzekļi, lai iegādātos nepieciešamo instrumentu, kas būtiski atviegloja un paātrināja ražošanas procesu.

Ar pareizo motivāciju šķēršļi pārtaps iespējā

Sākotnēji, kad Harijs bija izstrādājis projektu, to bija nepieciešams sertificēt. Lai arī cilvēkiem tas patika, sertifikācijas centrā tika norādīts, ka izmantotie metāliskie izstrādājumi noteikti izgāzīšoties. Saņemot kritiku, SIA ”Beloved boards” dibinātājs iepazinās ar vairāku simtu lappušu biezo rotaļlietu drošības regulu un pārveidoja produktu. Jau pēc pāris mēnešiem atgriežoties sertificēšanas centrā, tika iegūta sertifikācija, lai oficiāli varētu laist rotaļlietu Eiropas Savienības tirgū.

Dodot padomu citiem, Harijs saka: ”Pirmkārt, motivācija – lai saprastu, kāpēc to dari. Otrkārt, neatlaidība – lai nezustu interese par to, ko dari. Ja atradīs pareizo motivāciju un iekšā būs neatlaidība, tad nav pat mazākās iespējas, ka kaut kas var noiet greizi.”

Balso par SIA ”Beloved boards” pieredzes stāstu portālā Pieredze.lv!

”Swedbank” projekts ”Pieredze ir bagātība” sniedz iespēju uzņēmējiem ne vien dalīties savā pieredzē, tādējādi iedvesmojot citus, bet arī cīnīties par galveno balvu 5000 eiro apmērā, kā arī individuālas ekspertu konsultācijas sava biznesa turpmākai attīstībai. Galvenās balvas ieguvēju noteiks žūrija, bet 1000 eiro lielās simpātiju balvas ieguvēju – sabiedrības balsojums.

Balvu 5000 eiro apmērā saņems uzņēmums, kas būs guvis augstāko žūrijas novērtējumu, tikmēr 1000 eiro balvas ieguvēju noteiks publiskais balsojums internetā. Balsošana internetā sākas 5. novembrī un noslēgsies 20. novembrī pulksten 10.00. Balsot iespējams vienu reizi stundā, izmantojot sociālā tīkla ”Facebook” profilu.

Projekta nolikumu meklē portālā Pieredze.lv.

BALSO PAR SAVU FAVORĪTU ŠEIT!