AS “Grindeks” vājš apgrozījuma pieaugums

Komentāri
AS “Grindeks” vājš apgrozījuma pieaugums
Foto: LETA

AS “Grindeks” ziņo, ka aizvadītajā gadā koncerna apgrozījums bijis 118,5 miljoni eiro, kas ir par 0,8 milj. eiro vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes uzņēmuma akcionāriem, pērn bijusi 13,4 milj. eiro.

Pagājušajā gadā “Grindeks” saražoto produkciju eksportējis uz 59 pasaules valstīm kopumā par 112,4 milj. eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2012.gadā.

Saskaņā ar “IMS Health” datiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2013.gadā galvenie “Grindeks” gatavo zāļu formu tirgi, proti, NVS valstis, turpinājuši augt un attīstīties gan iepakojumu, gan naudas izteiksmē, lai gan Krievijas farmācijas tirgū bijis novērojams pieaugums tikai naudas izteiksmē. Krievijas kopējais tirgus apjoms pagājušajā gadā sasniedzis 16,1 miljrdu eiro. Straujš pieaugums aizvadītajā gadā bijis novērojams Kazahstānā, Baltkrievijā un Azerbaidžānā (+14%), šajās valstīs attīstības dinamika bijusi vienāda gan komerciālajā (aptieku), gan slimnīcu segmentā, savukārt Krievijā lielākā izaugsme bijusi tieši komerciālajā un valsts kompensējamo zāļu segmentā.

Turpinot iepriekšējos gados uzsākto, lai sasniegtu piemērotāko risinājumu ikvienam pacientu lokam, “Grindeks” 2014.gadā iecerējis pilnveidot savu darbības modeli, kas iepriekš bijis vērsts galvenokārt uz visvairāk pārdotajiem produktiem, un aizvien vairāk koncentrēt uzmanību uz plašāku produktu un pakalpojumu klāstu. Ņemot vērā uzņēmuma plašo pārstāvniecības tīklu, turpmākais darbības modelis turpmāk būs pielāgots katra reģiona specifiskajām vajadzībām. Tāpat arī, lai uzlabotu “Grindeks” darbības efektivitāti, uzņēmumā šogad paredzēts veikt strukturālas pārmaiņas, kuru galvenais mērķis ir padarīt uzņēmuma darbību elastīgāku, spējīgāku operatīvāk reaģēt uz tirgus izmaiņām un kļūt konkurētspējīgākam.

2014.gadā “Grindeks” paredzējis turpināt produktu klāsta paplašināšanu galvenajās terapeitiskajās grupās – sirds un asinsvadu medikamenti, pretvēža zāles un centrālo nervu sistēmu ietekmējoši medikamenti.

Pārskata periodā “Grindeks” koncernu veidojis AS “Grindeks” ar četriem meitas uzņēmumiem: AS “Tallinas Farmācijas rūpnīca”, AS “Kalceks”, SIA “Namu Apsaimniekošanas projekti” un SIA “Grindeks Rus”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl