Komentāri
Ārzemnieku interese par uzturēšanās atļaujām jūtami atslābusi
FOTO: LETA

Ārzemnieku interese par uzturēšanās atļaujām, ko var saņemt pret nekustamo īpašumu, pēdējos mēnešos jūtami atslābusi. Saeimā šodien spriedīs, vai grožus nevajadzētu atlaist brīvāk.

Saeimas Aizsardzības komisijai jāizlemj, vai samazināt nekustamā īpašuma cenu slieksni, kas ļauj Latvijā saņemt uzturēšanās atļauju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban to var prasīt, ja ārzemnieks iegādājies vienu īpašumu par vismaz 250 tūkstošiem eiro. Atsaucoties uz ieguvumiem ekonomikai, daži deputāti rosina šo summu samazināt līdz pat 180 tūkstošiem eiro.

Priekšlikums sastapies ar kritiku, ka lielā labvēlība pret ārzemniekiem samazina īpašuma iegādes iespējas vietējiem iedzīvotājiem. Komisijā bija saņemta arī pilnīgi pretēja ideja – atteikties no atļauju izsniegšanas pavisam.

Šis rosinājums atbalstu neguva.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl