1 komentārs
Ārzemju latvieši uzņēmēji ir vēl neizmantots potenciāls eksportam, uzskata Rinkēvičs
Foto: LETA

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzņēmēji ir vēl neizmantots potenciāls pašmāju eksporta veicināšanai – šādu viedokli paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

23. martā ārlietu ministrs tikās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Eiropas Latviešu apvienības pārstāvjiem, lai pārrunātu diasporas dalību un iesaisti Latvijas simtgades svinēšanā un šogad Melburnā gaidāmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, kas fokusēsies uz Āzijas un Klusā okeāna reģionu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvijas simtgades svētkiem ir jābūt Latvijas svētkiem visā pasaulē. Tādēļ ir vienlīdz svarīgi, lai Latvijas simtgades svinēšana būtu pēc iespējas tuvāka ikvienam cilvēkam. Ārlietu ministrija īpaši rūpēsies, lai ārpus Latvijas mūsu valsts vārds izskan ar vienotu vēstījumu – Latvijas valstiskums pastāv jau vairāk nekā simts gadus, un esam daļa no kopīgās Eiropas vēstures. Latvijas simtgadē ir jānostiprina mūsu valstiskuma apziņa un jāapvieno mūsu tautieši. Tāpēc ir svarīga aktīvās diasporas iesaiste, kura palīdzētu rast individuālu pieeju, lai uzrunātu mūsu daudzos tautiešus pasaulē,” uzsvēra Rinkēvičs.

PBLA pārstāvji informēja ministru par aktīvo darbu pie Pasaules latviešu ekonomikas un inovācijas foruma, kas šogad decembrī norisināsies Austrālijas pilsētā Melburnā. PBLA izteica aicinājumu Latvijas valdības pārstāvjiem aktīvi piedalīties šajā forumā, jo tas palīdzēs nostiprināt ciešākas saites ar Latvijas diasporu reģionā un vietējo biznesa vidi.

“Man ir prieks, ka forums paredzēts Austrālijas finanšu un darījumu centrā Melburnā, kur izvietojušies liela daļa reģiona vadošo uzņēmumu. Turklāt diasporas uzņēmēji līdz šim ir vēl neizmantots potenciāls Latvijas uzņēmēju eksporta veicināšanai jaunajos tirgos. Latvijas uzņēmējiem noderīga var būt gan diasporas latviešu pieredze par tirgus specifiku, gan arī praktiska palīdzība, piemēram, darbojoties kā uzņēmumu aģentiem jaunajos tirgos,” sacīja Rinkēvičs.

Tāpat PBLA informēja par ieceri no 2017. gada 30. jūnija līdz 3. jūlijam organizēt Dziesmu svētkus Baltimorā, kas ievadīs Latvijas simtgades svinības ASV. Savukārt Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji informēja ministru par ieceri veidot Eiropas latviešu uzņēmēju kartēšanu Eiropā, lai stiprinātu saikni starp Latviju un diasporu, kura dzīvo un strādā Eiropā.

Tikšanās laikā puses arī apsprieda Latvijas iestāšanās procesu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un starptautiskās drošības politikas aktuālos dienaskārtības jautājumus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl