1 komentārs

Iedzīvotāju vidū aizvien populārāka kļūst uzkrājošā dzīvības apdrošināšana un līdzekļu novirzīšana pensiju trešajam līmenim, savukārt noguldīšana depozītos zemo procentu likmju dēļ šobrīd nav populāra.

Lielu iedzīvotāju atsaucību nav izpelnījusies arī iespēja iegādāties valsts krājobligācijas, ko jau 2 gadus piedāvā valsts kase. Pēc komercbanku datiem, ļoti lielas summas cilvēki vienkārši glabā savos norēķinu kontos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos gados, Latvijas ekonomikai atkopjoties no krīzes, pieauguši gan iedzīvotāju ienākumi, gan arī rocība naudu krāt.
Šobrīd Latvijas kontos Latvijas komercbankās atrodas kopumā pieci miljardi eiro iedzīvotājiem piederošu līdzekļu, kas ir rekordaugsts līmenis. Tomēr ar naudas noguldīšanu depozītos uz procentiem cilvēki nesteidzas, un pie tā vainojamas zemās likmes.

Valsts kase norāda, ka iedzīvotājiem paredzēto obligāciju likmes tiek noteiktas no procentu likmēm banku tirgū, kā arī, vadoties no izmaksām, kādas rodas valsts kasei aizņemoties naudu citur.

Iedzīvotājiem ieguldījums valsts vērstpapīros ir izdevīgs, iegādājoties ilgāka termiņa obligācijas. Atšķirībā no depozītnoguldījumiem, procenti, kas iegūti no obligācijām, netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Gan valsts kases, gan komercbanku pārstāvji norāda, ka vēsturiski zemāko procentu likmju periods ir aiz muguras, tomēr ņemot vērā situāciju pasaules ekonomikā un eirozonā, tuvākajā laikā straujš depozītu likmju kāpums netiek prognozēts.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Velta Kociņa
    0 0 0

    Velta Kociņa

    Tikai ļoti interesanti iznāk ,bankas pelna miljonus ,bet pensiju fondi reizēm mīnusos !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl