1 komentārs

Iedzīvotāju vidū aizvien populārāka kļūst uzkrājošā dzīvības apdrošināšana un līdzekļu novirzīšana pensiju trešajam līmenim, savukārt noguldīšana depozītos zemo procentu likmju dēļ šobrīd nav populāra.

Lielu iedzīvotāju atsaucību nav izpelnījusies arī iespēja iegādāties valsts krājobligācijas, ko jau 2 gadus piedāvā valsts kase. Pēc komercbanku datiem, ļoti lielas summas cilvēki vienkārši glabā savos norēķinu kontos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos gados, Latvijas ekonomikai atkopjoties no krīzes, pieauguši gan iedzīvotāju ienākumi, gan arī rocība naudu krāt.
Šobrīd Latvijas kontos Latvijas komercbankās atrodas kopumā pieci miljardi eiro iedzīvotājiem piederošu līdzekļu, kas ir rekordaugsts līmenis. Tomēr ar naudas noguldīšanu depozītos uz procentiem cilvēki nesteidzas, un pie tā vainojamas zemās likmes.

Valsts kase norāda, ka iedzīvotājiem paredzēto obligāciju likmes tiek noteiktas no procentu likmēm banku tirgū, kā arī, vadoties no izmaksām, kādas rodas valsts kasei aizņemoties naudu citur.

Iedzīvotājiem ieguldījums valsts vērstpapīros ir izdevīgs, iegādājoties ilgāka termiņa obligācijas. Atšķirībā no depozītnoguldījumiem, procenti, kas iegūti no obligācijām, netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Gan valsts kases, gan komercbanku pārstāvji norāda, ka vēsturiski zemāko procentu likmju periods ir aiz muguras, tomēr ņemot vērā situāciju pasaules ekonomikā un eirozonā, tuvākajā laikā straujš depozītu likmju kāpums netiek prognozēts.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Velta Kociņa
    0 0 0

    Velta Kociņa

    Tikai ļoti interesanti iznāk ,bankas pelna miljonus ,bet pensiju fondi reizēm mīnusos !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl