Arvien populārāka kļūst uzkrājošā dzīvības apdrošināšana un trešais pensiju līmenis

1 komentārs
Arvien populārāka kļūst uzkrājošā dzīvības apdrošināšana un trešais pensiju līmenis
Foto: Flickr

Iedzīvotāju vidū aizvien populārāka kļūst uzkrājošā dzīvības apdrošināšana un līdzekļu novirzīšana pensiju trešajam līmenim, savukārt noguldīšana depozītos zemo procentu likmju dēļ šobrīd nav populāra.

Lielu iedzīvotāju atsaucību nav izpelnījusies arī iespēja iegādāties valsts krājobligācijas, ko jau 2 gadus piedāvā valsts kase. Pēc komercbanku datiem, ļoti lielas summas cilvēki vienkārši glabā savos norēķinu kontos.

Pēdējos gados, Latvijas ekonomikai atkopjoties no krīzes, pieauguši gan iedzīvotāju ienākumi, gan arī rocība naudu krāt.
Šobrīd Latvijas kontos Latvijas komercbankās atrodas kopumā pieci miljardi eiro iedzīvotājiem piederošu līdzekļu, kas ir rekordaugsts līmenis. Tomēr ar naudas noguldīšanu depozītos uz procentiem cilvēki nesteidzas, un pie tā vainojamas zemās likmes.

Valsts kase norāda, ka iedzīvotājiem paredzēto obligāciju likmes tiek noteiktas no procentu likmēm banku tirgū, kā arī, vadoties no izmaksām, kādas rodas valsts kasei aizņemoties naudu citur.

Iedzīvotājiem ieguldījums valsts vērstpapīros ir izdevīgs, iegādājoties ilgāka termiņa obligācijas. Atšķirībā no depozītnoguldījumiem, procenti, kas iegūti no obligācijām, netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Gan valsts kases, gan komercbanku pārstāvji norāda, ka vēsturiski zemāko procentu likmju periods ir aiz muguras, tomēr ņemot vērā situāciju pasaules ekonomikā un eirozonā, tuvākajā laikā straujš depozītu likmju kāpums netiek prognozēts.

Skaties video!