Ārvalstu investori sūdzas par lēno progresu tiesu reformās un haotisko Saeimas darbu

0 Komentāru
Ārvalstu investori sūdzas par lēno progresu tiesu reformās un haotisko Saeimas darbu
Foto: LETA

Investoriem attīstīt biznesu Latvijā traucē būtisks darbaspēka trūkums, joprojām lēnās tiesas un reizēm haotiskais Saeimas darbs – tas secināms no šodien publiskotā Ārvalstu investoru padomes ziņojuma. Ceturtdien investori arī tikās ar premjerministru, kurš gan atzina, ka valdības un investoru skatījums par to, kādā virzienā Latvijai jāattīstās, esot visnotaļ līdzīgs.

Ārvalstu investoru padomē pārstāvēti visi lielākie ārzemju kapitāla uzņēmumi. To vadītāji šodien valdības mājā tikās ar premjeru un apsprieda sasāpējušos jautājumus.

“Tas, kas uztrauc ārvalstu investorus un ko viņi katru gadu ir norādījuši mums sentimenta indeksā ir darbaspēka pieejamība un demogrāfija,” norāda Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

Darba spēka trūkums, turklāt ne tikai augsti kvalificētu speciālistu līmenī, pārklājas ar faktu, ka reģionos joprojām ir liels bezdarbs. Investori iesaka to risināt, piemēram, īpaši atbalstot uzņēmējus, kuri darbiniekus speciāli ved no laukiem uz pilsētu. Tāpat investori ir nemierā ar negaidītām likumu izmaiņām. Tādēļ viņi iesaka pieņemt skaidru aizliegumu Saeimas trešajā lasījumā iekļaut priekšlikumus, kas nav saistīti ar likumprojekta sākotnējo mērķi.

“Šajā gadījumā nebūs jāatceļ likumi, kuri pirms tam ir pieņemti, un tas pozitīvi darbosies uz caurskatāmību, gan arī ļoti pozitīvi strādās uz uzticēšanos,” norāda Elksniņa-Zaščirinska.

Savukārt premjerministrs Māris Kučinskis pēc tikšanās akcentēja, ka valdības un investoru redzējums par to, kādā virzienā jāattīstās Latvijas ekonomikai, ir ļoti līdzīgs: “Mums nav šobrīd citu iespēju kā vien runāt par uz zināšanām valstītu ekonomiku, kurā aizvien vairāk ienāk vārds digitalizācija.” Viņš uzsvēra, ka valdība plāno to panākt, reformējot augstāko izglītību.

0 Komentāru