Ārvalstu investori par valsts iestāžu attieksmi: Visu laiku mūs tur aizdomās par blēdīšanos

1 komentārs
Ārvalstu investori par valsts iestāžu attieksmi: Visu laiku mūs tur aizdomās par blēdīšanos
IEVA KALDERAUSKA, LNT ZIŅAS

Ārvalstu investoru noskaņojums Latvijā pērn nav mainījies, tomēr tie norāda uz daudzām problēmām, ar kurām saskaras ikdienā, ieskaitot birokrātiju un attieksmi ārvalstu darbaspēka piesaistes gadījumos.

Trešdien tikšanās laikā ar ārvalstu investoru pārstāvjiem izvērtās asas diskusijas ar politiķiem par daraspēka jautājumiem. Lielāko kritiku investori veltīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, proti, tās darbiniekiem, kuri pret investoriem izturas ar aizdomām. Tas savukārt aizvaino daudzus investorus, kuri jau tā ikdienā darot visu, lai viņu darbs būtu caurspīdīgs.

Investori un to pārstāvji norādīja uz būtiskiem uzlabojumiem Valsts ieņēmumu dienesta darbā, lai gan vēl gadoties pa kādai nepatīkamai situācijai, tāpat kritiku viņi veltīja pašvaldību darbam, sniedzot dažādas atļaujas.

Tāpat kā pirms gada, ārvalstu investori kopējo investīciju vides pievilcību Latvijā ir novērtējuši viduvēji – ar 2,5 punktiem no pieciem iespējamajiem.

Salīdzinot ar 2017. gadu, investoru skatījumā nedaudz ir uzlabojusies situācija demogrāfijā un veselības aprūpē, taču par vēl lielāku problēmu ir kļuvusi darbaspēka pieejamība.

Vairāk nekā puse aptaujāto investoru arī pauduši, ka turpinās ieguldīt Latvijā, 35% aptaujāto pauduši, ka šajā gadā neinvestēs papildus līdzekļus, bet 10% saka, ka tas ir atkarīgs no apstākļiem.

Jāpiebilst, ka trešdien LNT rīta ziņu raidījumā “900 sekundes” ārvalstu investīciju vides indeksu komentēja Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka.