Ārvalstu investori maksātnespējas nozari sauc par organizēto noziedzību

3 komentāri
Ārvalstu investori maksātnespējas nozari sauc par organizēto noziedzību
LETA

Spraigas diskusijas Saeimā darba nedēļas izskaņā notika par maksātnespējas nozari. Nevalstiskās organizācijas, ārzemju investori un atsevišķi politiķi ceļ trauksmi, ka šī biznesa niša jau pāraugusi par mafijas struktūru, nodarot valstij milzu zaudējumus, konkrētāk – 665 miljonu eiro apmērā.

Tikmēr ģenerālprokurors un policija akcentē, ka situācija nav tik drūma un runa ir tikai par atsevišķiem gadījumiem.

Iespaidīga summa

665 miljoni jeb vairāk nekā šā gada izglītības budžets – tik lieli, pēc ārzemju investoru padomes aprēķiniem, ir Latvijas zaudējumi, sešu gadu laikā valstij ciešot no negodīgu maksātnespējas administratoru shēmošanas.

Piektdien, 3. jūnijā, Saeimā sasauktajā diskusijā tās organizatori cerēja rast idejas sistēmas regulēšanai. Tomēr amatpersonu un politiķu uzskats par šīs problēmas nozīmību ir pagalam atšķirīgs.

Tā, piemēram, Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka maksātnespējas administratoru shēmošana nebūt nav būtiskākā Latvijas ekonomikas problēma – Latvijā ir arī daudz svarīgāki problēmjautājumi.

Diskusijā izskanēja skarbas atziņas – maksātnespējas bizness saaudzis ar organizēto noziedzību un kalpo par noziedznieku īstenoto shēmu sastāvdaļu.

Plašāk par šo tematu – skaties un uzzini video!

3 komentāri