“Arhitekta G. Vīksnas birojs” izstrādās “Spilvas” ražotnes paplašināšanas projektu

0 Komentāru
“Arhitekta G. Vīksnas birojs” izstrādās “Spilvas” ražotnes paplašināšanas projektu

Pārtikas koncerns “Orkla Latvija” ir parakstījis līgumu ar SIA “Arhitekta G. Vīksnas birojs” par “Spilvas” ražotnes paplašināšanas projekta izstrādi, kam paredzēts pusgads un plānots, ka būvniecība tiks uzsākta 2022. gada martā un projekts veiksmīgi noslēgsies 2023. gadā, pavēstīja “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

“Esmu gandarīts, ka kopā ar pieredzējušiem “Arhitekta G. Vīksnas biroja” profesionāļiem strādāsim pie “Spilvai” un “Orkla Latvija” nozīmīgā projekta. Investīciju projekts paredz esošo ražotni palielināt par 1500 kvadrātmetriem, pilnveidojot un automatizējot esošās ražošanas līnijas, kā arī uzstādīt jaunas, atbilstoši aktuālām energoefektivitātes tendencēm. Pateicoties šīm pozitīvajām izmaiņām, mēs kļūsim vēl efektīvāki, ar lielākām ražošanas jaudām un vēl videi draudzīgāki, turklāt tas mums pavērs iespējas izstrādāt jaunus produktus,” norāda “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“Esam iepriecināti, jo šis ir jau otrais projekts sadarbībā ar ”Orkla” koncernu. Industriālie objekti vienmēr ir raksturīgi ar to, ka būtiskākā ir to funkcionalitāte, tehnoloģisko plūsmu optimāls risinājums, protams, arī izmaksas un mazāka nozīme ir arhitektūras risinājumiem. (..) Plānoto ”Spilvas” ražotnes jaunbūves daļu esam piedāvājuši skatīt kontekstā ar visu ražotnes kopskatu Zvaigžņu ielas notinumā un risināt to saderīgi ar šajā ielā jau esošajām ražotnes veikala un caurlaides ēkām un jaunbūves fasādē izmantot “Orkla” korporatīvā dizaina krāsas un apdares materiālus, līdzīgi, kā tas ir jau darīta abās minētajās ēkās Zvaigžņu ielā,” stāsta “Arhitekta G. Vīksnas birojs” valdes priekšsēdētājs Gundars Vīksna.

Paplašinātajā ražotnē tiks uzstādītas jaunas automatizētas līnijas, kur ražošanas līnijas sākumā robots izvietos produktu iepakojumus, savukārt līnijas finišā jau uz paletēm saliks iepakotās preces. Pateicoties šai robotizētajai sistēmai, tiks paaugstināta ražošanas jauda.

Jau vēstīts, ka “Orkla Latvija” nākamo gadu laikā plāno investēt četrus miljonus eiro, lai attīstītu “Spilvas” ražotni. Plānots paplašināt esošo “Spilvas” ražotni par 1500 kvadrātmetriem un ieguldīt papildu iekārtu iegādē. Būvniecību plānots sākt 2022.gada martā, bet projektu noslēgt – 2023.gadā.

“Spilvas” ražotne atrodas Babītē kopš 1992.gada, kad tā darbu sāka kā neliels konservu cehs. Kopš 2008.gada strādā jaunais ražošanas korpuss, kuram līdzās, vēlāko gadu gaitā, ir izbūvētas un iekārtotas darbinieku sadzīves telpas, ražošanas laboratorijas un telpas mehāniskajām darbnīcām.

Latvijā “Orkla” pārstāv un attīsta “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Pedro”, “Spilva”, “Gutta”, “Everest”, “Latplanta” un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā “Orkla”. Koncerns pērn strādāja ar 104,2 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,6 miljonu eiro apmērā.

0 Komentāru