Arestē NP Foods strīdā iesaistītā uzņēmuma Menard Port LCC kapitāldaļas

0 Komentāru
Arestē NP Foods strīdā iesaistītā uzņēmuma Menard Port LCC kapitāldaļas
Foto: LETA

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) arestējusi ASV uzņēmuma Menard Port LLC piederošos 33,33% SIA NP Business centre kapitāldaļu.

Uzņēmuma mantas arests piemērots šā gada jūnijā uzsāktajā kriminālprocesā par krāpšanu lielā apmērā vai organizētā grupā ar mēģinājumu prettiesiskā veidā iegūt svešu mantu, izmantojot metodes, kurās ir saskatāmas nelikumīgas uzņēmumu pārņemšanas pazīmes jeb reiderisms, norādīja AS Laima pārstāve Maija Dulle-Sūniņa.

Šajā procesā par cietušo ir atzīts SIA NP Foods. “Uzņēmumam ir pamatotas aizdomas, ka naudas izspiešanas shēmu, iespējams, ir organizējis zvērināts advokāts Mārcis Miķelsons,” norādīts paziņojumā presei.

NP Foods iesniegumā norādīts, ka konkrētajā kriminālprocesā iespējamās noziedzīgās darbības pret NP Foods un citiem kriminālprocesā iesaistītajiem Latvijas uzņēmumiem advokāts pastarpināti veicis caur ārzonu uzņēmumu Menard Port LLC. Parasti šāda rīcība ļauj vainīgajai personai izvairīties no atbildības, kas iestājas par prettiesisku darbību veikšanu, norādīts preses paziņojumā.

“Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu gadījumā, ja Menard Port LLC prasību pret NP Foods un citiem uzņēmumiem Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā atzīst par nepamatotu, cietušajam ir jāsaņem kompensācija par nodarītajiem mantiskajiem zaudējumiem. Līdz ar to NP Foods lūdzis kā nodrošinājumu piemērot Menard Port LLC piederošajiem 33,33% NP Business centre kapitāldaļu aizliegumu atsavināt, apgrūtināt vai veikt jebkāda veida darījumus ar šīm daļām,” pausts paziņojumā.

Šā gada jūnijā ENAP, pamatojoties uz NP Foods iesniegumu, uzsāka kriminālprocesu par iespējamu krāpšanos. Kriminālprocesā tika lūgts izvērtēt Miķelsona un citu ar viņu saistīto personu vēršanos pret NP Foods un vēl citiem 24 Latvijas uzņēmumiem. Šis ir jau otrais kriminālprocess, kurā iesaistīts Miķelsons.

Patlaban tiesiskā ceļā tiek risināts civilstrīds starp NPBC un Menard Port LLC par kopīpašumā esošajam uzņēmumam NP Business Centre nodarīto zaudējumu piedziņu. Tiesvedībā, kurā iesaistīta arī Laima un citi NP Foods grupas uzņēmumi, prasītājs MenardPort LLC vēlas no 28 atbildētājiem piedzīt nodarītos zaudējumus 5,3 miljonu eiro apmērā.

Rīgas apgabaltiesa iepriekš atcēla lēmumu par kontu apķīlājumu 25 uzņēmumiem strīdā, kurā iekļauti arī NP Foods grupas uzņēmumi, tostarp Laima. Apķīlājums bija saglabāts vēl trim atbildētājiem, kuri iesniedza pieteikumu par apķīlājuma atcelšanu.

Savukārt uzņēmums Menard Port LLC, kas iesaistīts šajā tiesvedībā, 14. oktobrī vērsies Valsts kancelejā ar investīciju strīda pretenziju saistībā ar uzņēmumam nodarītajiem zaudējumiem un safabricētajiem kriminālprocesiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais dokuments.

Tiek norādīts – tā kā Menard Port LLC ir ASV uzņēmums un mazākuma kapitāldaļu īpašnieks SIA NP Business centre, tad īpašuma tiesības uz daļām kapitālsabiedrībā ir ieguldījums atbilstoši Latvijas un ASV līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību noteikumiem, un Menard Port LLC savu likumīgo interešu aizstāvībai var izmantot šā līguma noteikumus, tostarp vērsties ar investīciju strīda pretenziju.

Dokumentā norādīts, ka Menard Port LLC uzskata – Latvija kā šā starptautiskā līguma dalībniece nav nodrošinājusi šā līguma noteikumu pilnvērtīgu izpildi attiecībā pret Menard Port LLC veiktajiem ieguldījumiem, pieļaujot uzņēmuma interešu un likumīgo tiesību pārkāpšanu, kā rezultātā Menard Port LLC ir spiests vērsties ar pretenziju par ieguldījuma strīdu.

0 Komentāru