Komentāri
Aptur tirdzniecību ar kažokzvēru audzētavas Grobiņa akcijām
Foto: LETA

Biržas NASDAQ OMX Riga valde šodien nolēma nekavējoties piemērot tirdzniecības apstādināšanu un pārtraukt automātisko uzdevumu savietošanu ar AS Grobiņa akcijām līdz cenu ietekmējošas informācijas atklāšanai biržai, liecina NASDAQ OMX Riga paziņojums.

Tirdzniecības apstādināšana tiek piemērota, pamatojoties uz Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes informāciju.

Paziņojums par tirdzniecības atjaunošanu sekos.

Uzņēmums Grobiņa pagājušajā gadā strādājusi ar 2,879 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23% mazāk nekā 3,722 miljoni iepriekšējā gadā, liecina neauditētais finanšu pārskats, kas iesniegts NASDAQ OMX Riga.

Sabiedrības 2014. gada zaudējumi ir 1,657 miljoni eiro salīdzinājumā ar 783 420 eiro peļņu iepriekšējā gadā.

Līdz ar to 2014. gada neto zaudējumi uz akciju ir 3,315 eiro, kamēr 2013. gadā neto peļņa uz akciju bija 1,567 eiro.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pērn tika realizētas 94 849 ūdeļu ādas par vidējo cenu 28,39 eiro gabalā, kas Somijas izsoļu namā pārsniedza ūdeļādu vidējo izsoles realizācijas cenu un tomēr bija zemāka par produkcijas pašizmaksu.

Neraugoties uz globālo kažokādu cenu kritumu, Grobiņa šajā pārskata periodā ir spējusi realizēt 2013. gadā aizsāktos investīciju projektus, kā rezultātā ilgtermiņa ieguldījumi uz 2014. gada beigām veidoja 15,223 miljonus eiro, kas ir par 6,022 miljoniem eiro vairāk salīdzinājumā ar 2013. gadu. Pateicoties veiktajām investīcijām, 2014. gadā AS Grobiņa ir palielinājusi savus ražošanas apjomus, iegūstot 120 000 ūdeļādu.

Grobiņa ir viena no lielākajām kažokzvēru fermām Latvijā. Tās akcijas pieder vairākiem desmitiem akcionāru. Uzņēmumā audzē dažādu toņu ūdeles, sudrablapsas un polārlapsas. Pēdējos gados, ieviešot jaunu pirmapstrādes tehnoloģiju, Grobiņa panākusi kažokādu konkurētspēju Eiropas izsoļu namos un palielinātu interesi Krievijas tirgū.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl