Aptauja: 54% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu mājaslapas nav pielāgotas mobilajām ierīcēm

Pievienot komentāru
Aptauja: 54% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu mājaslapas nav pielāgotas mobilajām ierīcēm

Vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) vadītāju atzīst, ka viņu uzņēmumu mājaslapa nav pielāgota mobilajām ierīcēm, liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” pētījums.

Kā galvenie iemesli, kādēļ mājaslapa nav pielāgota mobilajām ierīcēm, tiek minēti argumenti, ka klienti jau labi tiek galā ar esošo mājaslapas versiju, nav bijis laika to izdarīt un tas ir dārgi.

Aptaujā arī noskaidrots, ka gandrīz visi uzņēmēji (90%), kuriem uzņēmuma mājaslapas dizains ir pielāgots mobilajām ierīcēm, par lielāko ieguvumu uzskata nepārtrauktu pieejamību, 22% no viņiem atzīst, ka tas ir veids kā iegūt vairāk klientu, 19% kā ieguvumu uzsver atzinību no klientu puses, savukārt 12% uzņēmēju norādījuši, kas tas rada viņiem lielākus ienākumus.

Runājot par nākotnes plāniem, tikai 6% MVU vadītāju atzīst, ka noteikti pielāgos mājaslapu mobilajam ierīcēm – pārsvarā tie ir tirdzniecības nozarē strādājošie uzņēmumi. Savukārt 55% atzīst, ka to nedarīs, kas, “Tele2” ieskatā, vērtējams kā pārsteidzoši liels skaits.

Lai noskaidrotu Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju viedokli par sava uzņēmuma mājaslapas pielāgošanu mobilajām ierīcēm, mobilo sakaru operators “Tele2” veica pētījumu sadarbībā ar “BERG Research” šā gada augustā, un tajā piedalījās 227 respondenti.