Aprit trīs gadi kopš Krievijas embargo. Fakti un skaitļi

Komentāri

Šodien aprit trīs gadi, kopš daļai Latvijas pārtikas ražotāju slēgts Krievijas tirgus. Patlaban embargo pagarināts līdz nākamā gada beigām.

Šajos gados Krievijas loma Latvijas eksportā kopumā ir samazinājusies, bet to ietekmēja ne tikai embargo, bet arī ekonomiskā situācija kaimiņvalstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2014. gadā Krievijas īpatsvars eksportā sasniedza 10,6%, bet pērn saruka līdz 7,6%. Lai vai kā, tomēr šī valsts joprojām ierindojas trešajā vietā eksporta partneru vidū.

Eksperti vērtē, ka Latvijas uzņēmumi labi pārvarējuši krīzi Krievijas embargo dēļ. Jaunu tirgu apgūšana gan prasa laiku.

Piemēram, piena nozarē, kas izjuta lielāko ietekmi, līdz šim jauno tirgu īpatsvars eksportā ir neliels – līdz trīs procentiem.

Lai mīkstinātu ietekmi, šī nozare kopš embargo ieviešanas arī saņēmusi būtisku atbalstu – kopumā vairāk nekā 17 miljonus eiro.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl