Aprit trīs gadi kopš Krievijas embargo. Fakti un skaitļi

Komentāri

Šodien aprit trīs gadi, kopš daļai Latvijas pārtikas ražotāju slēgts Krievijas tirgus. Patlaban embargo pagarināts līdz nākamā gada beigām.

Šajos gados Krievijas loma Latvijas eksportā kopumā ir samazinājusies, bet to ietekmēja ne tikai embargo, bet arī ekonomiskā situācija kaimiņvalstī.

2014. gadā Krievijas īpatsvars eksportā sasniedza 10,6%, bet pērn saruka līdz 7,6%. Lai vai kā, tomēr šī valsts joprojām ierindojas trešajā vietā eksporta partneru vidū.

Eksperti vērtē, ka Latvijas uzņēmumi labi pārvarējuši krīzi Krievijas embargo dēļ. Jaunu tirgu apgūšana gan prasa laiku.

Piemēram, piena nozarē, kas izjuta lielāko ietekmi, līdz šim jauno tirgu īpatsvars eksportā ir neliels – līdz trīs procentiem.

Lai mīkstinātu ietekmi, šī nozare kopš embargo ieviešanas arī saņēmusi būtisku atbalstu – kopumā vairāk nekā 17 miljonus eiro.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl