Apdrošināšanas atlīdzību rekords: Rīgā uguns nopostītās noliktavas īpašnieks saņem teju 37 miljonus eiro

11 komentāri
Apdrošināšanas atlīdzību rekords: Rīgā uguns nopostītās noliktavas īpašnieks saņem teju 37 miljonus eiro
SERGEJS MEDVEDEVS, TV3 ZIŅAS

Par pērn augustā ugunsgrēkā nopostīto noliktavas ēku Rīgā, Maskavas ielā, un preci tajā Latvijas bezvadu datortīkla iekārtu izstrādātājam un ražotājam SIA ”Mikrotīkls” izmaksāta vēsturiski lielākā apdrošināšanas atlīdzība, ko jebkad izmaksājis Baltijā reģistrēts apdrošinātājs, – 36,9 miljoni eiro.

Atlīdzību izmaksājusi apdrošināšanas akciju sabiedrība “Balta”. Kompānijas pārstāvji norāda, ka tā ir arī kopumā viena no ievērojamākajām atlīdzībām Ziemeļeiropā.

Tas viennozīmīgi ir bezprecedenta gadījums Latvijas apdrošināšanas tirgū un ir līdz šim nebijusi pieredze gan “Baltai”, gan visai Latvijas apdrošināšanas nozarei, tā norāda “Balta” Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Skaties arī: Ugunsgrēks pie Rumbulas noticis uzņēmuma ”MikroTik” ēkā.

Latvijā līdz šim lielākā atlīdzība īpašuma apdrošināšanā bija 4,8 miljoni eiro, ko “Balta” 2016. gadā izmaksāja AS ”Latvijas Finieris” pēc ugunsgrēka.

“Tā kā zaudējumi īpašuma apdrošināšanā var būt ļoti apjomīgi, apdrošinātāju prakse ir savu risku pārapdrošināt. Arī šis gadījums ir pārapdrošināts, tādējādi “Balta” saglabā augstu finanšu stabilitāti,” uzsver Savickis.

Šādos atlīdzību gadījumos zaudējumu novērtēšanai tiekot piesaistīti gan pašmāju, gan starptautiskie eksperti.

Iepriekš ziņots, ka pagājušā gada 20. augustā ugunsgrēkā tika pilnībā iznīcināta SIA ”Mikrotīkls” noliktava Maskavas ielā 456, Rīgā.