Komentāri

Pamatīgi apdraudēta Latvijas dalība pasaules izstādē World Expo 2015. Ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola nolaidībā vaino iepriekšējos divus ministrus, kuri  projekta plānošanu un īstenošanu novilcināšana līdz pēdējam brīdim. Ekonomikas ministre vienpersoniski izlēmusi Latvijas paviljona celtniecību par 3,1 miljonu eiro  uzticēt kādai Šveices firmai.

Nākamgad izstāde World Expo notiks Itālijā, Milānā. Latvijas iecere bija radīt īpašu paviljonu, kurā mūsu valsti popularizētu ar veselīgiem un garšīgiem pārtikas produktiem, popularizējot pašmāju ražotājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaistā iecere gan tagad atdūrusies pret nopietnām problēmām – decembrī bez rezultātiem beidzies Latvijas paviljona būvniecības iepirkums, kurā piedalījās divi pretendenti – RBS Skals Būvvadība un Itālijas uzņēmums Paolo Beltrami S.p.A ar Latvijas apakšuzņēmēju.

Abu firmu piedāvājumi bija vairāk nekā 6 miljonu eiro robežās, kas pēc ekonomikas ministres teiktā, šajā situācijā ir pārāk liela summa, ko valsts nevar atļauties. Turklāt ministre piesauc arī Skandināvijas valstu piemēru, kas rīkojas vēl taupīgāk.

Bez konkursa izsludināšanas, veicot aptauju uzņēmēju vidū, Ekonomikas ministrija lēmusi Latvijas paviljona būvniecību  par 3,1 miljonu eiro uzticēt Šveices būvuzņēmumam Adunic AG. Firmai esot laba reputācija. Tiesa gan, ministre brīdina – laika ir ļoti maz, un pavisam iespējams, ka projekts lemts neveiksmei

Ministre nolēmusi veikt dienesta izmeklēšanu arī Ekonomikas ministrijā, lai noskaidrotu, kuras amatpersonas būtu vainojamas pie nolaidības. Reizniece Ozola ir pārliecināta, ka līdzatbildīgi par šo izgāšanos ir arī divi iepriekšējie viņas priekštceši – ekonomikas ministri Daniels Pavļuts un Vjačeslavs Dombrovskis, kuru vadības laikā ministrija rīkojusies nolaidīgi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl