2 komentāri
Amo Plant var “noiet pa burbuli”, bet Jelgavas pašvaldība nespēj neko ietekmēt
Foto: LETA

Jelgava ir informēta, ka šobrīd notiek tiesvedības process par autobusu ražotājas a/s Amo Plant maksātnespēju, taču pašvaldībai nav iespēju ietekmēt uzņēmuma darbību, portālam Skaties.lv sacīja Jelgavas domes pārstāvji, komentējot pilsētas autobusu ražošanas uzņēmuma Amo plant bankrota draudus.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Jelgavas autobusu ražotājam Amo Plant klājas plāni – tam ierosināta maksātnespēja un uzņēmums izvairās norēķināties ar darbiniekiem – vairākiem Amo Plant daribniekiem algas nav izmaksātas kopš aprīļa. Kopš uzņēmuma vadības maiņas, mainījusies arī kultūra uzņēmumā – patlaban tā atgādinot ”deviņdesmito gadu vadības stilu”, portālam Skaties.lv atzina vairāki Amo Plant bijušie darbinieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī lielākais ražotnes Amo Plant akcionārs ir Maskavas pašvaldība, Jelgavas domei pieder 2,6% uzņēmuma daļu.

Jelgavas domes komentārs:

Jelgava ir informēta, ka šobrīd notiek tiesvedības process par a/s Amo Plant maksātnespēju. Jelgavas pilsētas dome ir 2,6% uzņēmuma akciju turētāja, un tas nedod iespēju pieņemt uzņēmuma darbību ietekmējošus lēmumus, taču pašvaldība viennozīmīgi ir ieinteresēta rūpnīcas darbības saglabāšanā.

Jau ziņojām, ka Amo Plant bijušie darbinieki kolektīvi pieprasa bijušās darbavietas maksātnespēju. Šāds lēmums pieņemts, lai saņemtu jau vairākus mēnešus neizmaksātās algas, kā arī vairākiem darbiniekiem – atlaišanas pabalstus.

Dzintra Krūze, bijusī Amo Plant mārketinga speciāliste:

Algas nav maksātas kopš aprīļa, un vēl ir darbinieki, no kuriem mēģināja tikt vaļā ar šantāžas palīdzību. Daudziem no mums lūdza uzrakstīt atlūgumus pēc paša vēlēšanās. Jaunā valde rīkojas ļoti neglīti. Zināms, ka, piemēram, ar sekretārēm ļoti viegli tika vaļā – lika uzrakstīt atlūgumu un atlaida tajā pašā dienā.

Pati Dz. Krūze uzņēmumā, nesaņemot atalgojumu, nostrādāja kopš maija. Līdzīga situācija ir arī citiem darbiniekiem.

Uzņēmums Amo Plant ir dibināts 2005. gadā. Uzņēmuma akcionāri ir Maskavas vadība (92,6%), a/s AMO ZIL (4,4%), Jelgavas dome (2,6%) un a/s Ferrus (0,3%).

Uzņēmums ir piegādājis 41 Ambassador autobusu Jelgavas autobusu parkam, Jelgavā ražotie autobusi kursē arī Jūrmalā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl