Algas Latvijā tomēr augs ātrāk nekā patēriņa cenas – pozitīvi noskaņoti ir eksperti

14 komentāri

Pēdējā laikā arvien skaļāk izskan bažas par cenu celšanos atsevišķām preču un pakalpojumu grupām. Mobilo sakaru rēķinus un OCTA polišu sadārdzināšanos pēdējās nedēļās nomainījis šoks par sviesta cenu dubultošanos gada laikā.

Komentējot otrdien, 8. augustā, publiskotos jaunākos inflācijas rādītājus, eksperts akcentē, ka vismaz pagaidām par būtisku dzīves sadārdzināšanos neesot pamats runāt. Turklāt – algas augot straujāk nekā cenas.

Jūlijā patēriņa cenas sarukušas par 0,7 procentiem. Lai arī sezonas preces – piemēram, augļi un dārzeņi, – kļuva lētākas, gada lakā cenas kāpušas par 2,6 procentiem. Viens no iemesliem – strauji paaugstinājušās piena produktu cenas. Piemēram, ja pirms gada paciņu sviesta varēja nopirkt zem eiro, tad tagad tā cenas pārsniedz divus eiro.

Tāpat inflāciju uz augšu dzen pakalpojumu cenas, kas saistītas ar strauju algu kāpumu un kopējo ekonomisko izaugsmi.

Raugoties uz Baltijas valstīm, kur inflācija jau tuvojas 4 procentiem, eksperti arī prognozē, ka vidējā termiņā varētu kāpt nekustamā īpašuma cenas, īpaši Rīgā un Pierīgā.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Girts Liepins
  +11 +10 -1

  Girts Liepins

  Kurā vietā strādājošiem palielinās algas? Kāda bija pirms krīzes, tāda ir tagad, izņemot deputātiem, protams 😉
 • Gunta Šmita
  +7 +7 0

  Gunta Šmita

  Invalīdu pensijas gan paliks vecajā līmenī. Nu jau ir tik tālu,ka nevar nopirkt tās zāles kurām nav atlaides. Tādēļ cilvēki pie ārsta iet tikai,tad,kad tuvojas kārtējā DEAK pārbaude. Un arī uz pārbaudi paliek neizieta magnētiskā rezonanse,kompjūters. Ārstiem vajag,bet mēs nevaram. Man ieteica aizņemties vai krāt. No kā? No 115€.
 • Vilnis Bajārs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl