Aizvadītas 166 dienas, līdz visi veikali lielajos tirdzniecības centros var atsākt darbu. Kā veicās, atsākot strādāt?

1 komentārs

No trešdienas, 2. jūnija, pilnībā atjaunota lielo tirdzniecības centru darbība, un TV3 Ziņas skaidroja, kāda rosība pēc mēnešiem ilgas dīkstāves trešdien bija tirdzniecības centru veikalos.

2020. gada 18. decembrī tirdzniecības centru nepārtikas preču veikalus aizvēra ar cerību atvērt pēc vēlākais trim nedēļām. Pagāja 166 dienas, kad visu veikalu lielajos tirdzniecības centros darbinieki atkal var ierasties darbā, lai sagatavotos pircēju atkal uzņemšanai klātienē.

“Šobrīd notiek liela rosība. Lokām drēbes. Liekam uz pakarināmajiem, liekam drošības elementus. Varam teikt, ka esam ļoti, ļoti sailgojušies pēc klientiem, un gribas piedāvāt šo visu skaistumu,” stāsta Veikala “Tommy Hilfiger” vadītāja tirdzniecības parkā “Alfa” Lāsma Jugāne.

Tiek tērpti manekeni skatlogos. Spiestas jaunās cenu zīmes. Darba daudz.

“Būs daudz cilvēku, jau ienāk un prasa, kad veramies vaļā,” novērojusi veikala “Crops” pārdevēja tirdzniecības parkā “Alfa” Anastasija.

“Raujam, grābjam, ko varam. Esam super priecīgi, ka beidzot varam atgriezties ierindā. Prieks par valdības lēmumu,” saka veikala “Vans” tirdzniecības parkā “Alfa” vadītājs Mārtiņš Frančenko.

Liela daļa nomnieku tirdzniecības centros bija sapratuši, ka darbu atsākt drīkst ceturtdien, 3.jūnijā. Tikai retais zināja, ka “Latvijas Vēstnesis” paspēja izmaiņas valdības noteikumos publicēt jau 1. jūnijā pirms pusnakts, kas ļauj pircējus klātienē uzņemt jau no 2. jūnija. Veikali, kas bija sagatavojušies jau iepriekš, steidza vērt durvis vaļā.

“Viss ir jaunā kolekcija, nekas nav no pagājušā gada ziemas. Atlaižu stūrī nedaudz no ziemas ir vairāk palicis, lai to preci pabīdītu. Šim visam ir ļoti labas atlaides, ļoti labas cenas,” stāsta veikala “Apranga” tirdzniecības parkā “Alfa” vadītāja Zane Neļķe.

Līdz šim daļa darbinieku bija dīkstāvē, daļa turpināja strādāt, apkalpojot interneta veikalus, taču pircēji saka, – nekas nespējot aizstāt klātienes tirdzniecību.

“Beidzot viss ir brīnišķīgi. Tas bija šausmīgi, kas bija,” atzīst pircēja Ruta.

Tirdzniecības centriem prasība – uz katriem publiskajiem 25 kvadrātmetriem viens apmeklētājs. To kopskaits jākontrolē ar iepirkšanās groziem vai ratiem. Jālieto mutes un deguna aizsegs.

Tirdzniecības parka “Alfa” vadītāja Liene Apine

“Ļoti pozitīvi, ka tirdzniecības centri tiek atvērti bez laika ierobežojumiem. Tas nozīmē, ka tie būs atvērti kā darba dienās, tā brīvdienās un svētku dienās. Tas noteikti izkliedēs pircējus. Es ieteiktu tirdzniecības centrus vairāk apmeklēt rīta pusē un nedrūzmēties pēcpusdienās.”

Tirdzniecības centrā “Spice” un “Spice Home” pārstāvji Skaties.lv informēja, ka tajos visi veikali darbu klātienē atsāks 3. jūnijā, turpinot ievērot visus nepieciešamos drošības pasākumus.

“Sākot ar 3. jūniju, tirdzniecības centru veikali darbosies pilnvērtīgi, savukārt šodien, 2. jūnijā, darbu jau atsākuši lielākā daļa “Spice Home” nomnieku, kā arī kosmētikas veikali, servisi un tādi veikali kā “Calvin Klein Underwear”, “Camel Active”, “Sportland”, “Debenhams”, “Timberland”, “Eiropas apavi”, “Skechers” un citi. (..) Aicinām arī mūsu apmeklētājus izturēties ar sapratni un atbildīgi ievērot noteiktos drošības pasākumus,” akcentēja tirdzniecības centra “Spice” un “Spice Home” nomas vadītāja Lāsma Vilande.

Arī iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” pārstāvji Skaties.lv informēja, ka 2. jūnijā darbu klātienē atsāk daļa iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole” esošo veikalu. Sākot ar 3. jūniju, pēc ilgākas cietbūšanas darbu atsāks arī pārējās tirdzniecības vietas iepirkšanās un izklaides centrā. Kopumā 73 veikali un pakalpojumu sniedzēji pakāpeniski vērs vaļā savas durvis apmeklētājiem, nodrošinot klātienes pirkumus. Savu darbu kā ierasts turpina arī līdz šim jau atvērtie veikali.

Lasi vēl: Lielie tirdzniecības centri gatavi atsākt darbu bez kavēšanās; vairākos visi veikali sāks strādāt 3. jūnijā

Lai pārlaistu grūto laiku, 53 tirdzniecības centri visā Latvijā piešķīra veikaliem līdz pat 70% nomas maksas atlaidi vairāk nekā 45 miljonu eiro apmērā. Tirdzniecības centri cēla trauksmi par grūtībām uzturēt visu infrastruktūru. Valsts mērķētais atbalsts segs vien knapi trešdaļu radītos zaudējumus, Savukārt konkurences padome norādīja uz nevienlīdzību, ka ne visiem ļauts tirgoties.

1 komentārs