“airBaltic” un pasaules lielākās aviokompānijas Dubaijā prezentē savas lidmašīnas

0 Komentāru
“airBaltic” un pasaules lielākās aviokompānijas Dubaijā prezentē savas lidmašīnas
Foto: airBaltic

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” no 12. līdz 14. novembrim piedalījās 2017. gada Dubaijas aviošovā, kas ir viens no pasaulē lielākajiem un svarīgākajiem aviācijas nozares pasākumiem. Dubaijas aviošovā “airBaltic” kopā ar lidmašīnu ražotāju “Bombardier” tika prezentēta modernākā komerciālā reaktīvā lidmašīna “Bombardier CS300”.

Tieši 2015. gada Dubaijas aviošovā “Bombardier” paziņoja, ka “airBaltic” būs pirmā lidsabiedrība pasaulē, kas uzsāks lidojumus ar CS300 lidmašīnām. 2016. gada 14. decembrī “airBaltic” veica pirmo komerciālo lidojumu ar CS300 lidaparātu. Šobrīd “airBaltic” flotē ir septiņas “Bombardier CS300” lidmašīnas no kopumā 20 pasūtītajiem lidaparātiem. Līdz šā gada beigām “airBaltic” plāno saņemt astoto CS300 lidmašīnu.

“airBaltic” šobrīd veic lidojumus ar CS300 tādos iecienītos maršrutos kā Amsterdama, Barselona, Roma, Londona, Parīze, Tbilisi un citos. Papildus tam “airBaltic” sadarbībā ar “Etihad Airways” 2017. gada 29. oktobrī uzsāka garākos tiešos lidojumus ar CS300 jaunā maršrutā no Rīgas uz Abū Dabī.

Jaunajās CS300 lidmašīnās kopumā ir 145 sēdvietas, un tā nodrošina izcilu lidojumu ar tādām priekšrocībām pasažieriem kā lielāki logi, platāki sēdekļi, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības un citiem uzlabojumiem. Jaunās lidmašīnas ir arī ievērojami klusākas – to trokšņu līmenis ir līdz pat četrām reizēm mazāks. Turklāt šobrīd tās ir pasaulē videi draudzīgākās komerciālās lidmašīnas, jo CS300 ir pirmais lidaparāts, kura dzīves cikla ietekmes uz vidi deklarācija ir pilnīgi caurskatāma, palīdzot samazināt CO2 un NOX emisijas par attiecīgi 20% un 50%.

Dubaijas aviošovs tiek rīkots reizi divos gados Tuvo Austrumu galvenajā centrā Dubaijā kopš 1986. gada. Dubaijas aviošovs ir pasaules līmeņa izstāde, kurā tiek izrādīti jaunākie sasniegumi militārajā, vispārīgajā un komerciālajā aviācijā. Dubaijas aviošovs ir nozīmīgs pasākums, kurā pulcējas aviācijas nozares profesionāļi, mediju pārstāvji un entuziasti no visas pasaules, lai satiktos un aplūkotu jaunumus. 2015. gada Dubaijas aviošovā piedalījās 1 103 dalībnieki no 63 valstīm, kopumā pulcējot 66 346 viesus.

0 Komentāru