“airBaltic” saņēmusi augstāko novērtējumu “Skytrax” atzinumā par Covid-19 drošības pasākumiem

Pievienot komentāru
“airBaltic” saņēmusi augstāko novērtējumu “Skytrax” atzinumā par Covid-19 drošības pasākumiem
2020. gada 10. aprīlis. Latvijas aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, ar kuru no Urumči starptautiskās lidostas Ķīnā uz Latviju atgādāja īpašo kravu - aptuveni vienu miljonu sejas masku, starptautiskajā lidostā "Rīga". (AFP / SCANPIX)

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” saņēmusi piecas no piecām zvaigznēm aviācijas nozares reitingu aģentūras “Skytrax” novērtējumā par Covid-19 drošības pasākumiem lidostās, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāvji.

Lidsabiedrības izpilddirektors Martins Gauss pauda, ka kopš pavasara “airBaltic” pielāgojusi darbību, ieviešot desmitiem jaunu higiēnas un drošības procedūru, lai sniegtu drošus pakalpojumus. “Audita rezultāti apliecina, ka darbu esam paveikuši ļoti labi. Mēs turpināsim pielāgot procedūras un pakalpojumus, kur vien tas būs nepieciešams,” viņš minēja.

Savukārt “Skytrax” pārstāvis Edvards Plaisteds norādīja, ka “airBaltic” sasniegusi pirmšķirīgu veselības aizsardzības un higiēnas drošības pasākumu standartu, lai koronavīrusa pandēmijas laikā nodrošinātu klientu un darbinieku drošību, un šis standarts tiek īstenots ar visaugstāko konsekvences līmeni.

Jau ziņots, ka arī lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra “Airlineratings.com” iekļāvusi “airBaltic” starp divdesmit pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. “airBaltic” šajā vērtējumā saņēmusi septiņas no septiņām zvaigznēm.

Tāpat vēstīts, ka “Skytrax” novērtējumā lidosta “Rīga” par Covid-19 drošības pasākumiem saņēmusi četras no piecām zvaigznēm.

“Skytrax” ir starptautiska gaisa transporta reitinga organizācija, kas 2020.gada augustā ieviesa Covid-19 drošības vērtējumu, aptverot lidsabiedrības un lidostas visā pasaulē. Audits koncentrējas galvenokārt uz Covid-19 tīrības, higiēnas un drošības procedūrām.

“airBaltic” auditētais apgrozījums 2019.gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018.gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%.