“airBaltic” Pilotu akadēmija Liepājā būvēs jaunu lidmašīnu angāru

0 Komentāru
“airBaltic” Pilotu akadēmija Liepājā būvēs jaunu lidmašīnu angāru
PUBLICITĀTES FOTO

“airBaltic Training” Liepājā sācis jauna lidmašīnu angāra celtniecību, portālu Skaties.lv informē lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Piektdien, 16. augustā, “airBaltic” kopā ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP), partneriem no starptautiskās lidostas “Liepāja”, Liepājas pilsētas domes un celtniecības kompānijas SIA “PICHE” pulcējās, lai Liepājas lidostas teritorijā atzīmētu jaunā “airBaltic” lidmašīnu angāra celtniecības procesa nākamo posmu, tā pamatos iemūrējot laika kapsulu.

Jaunais lidmašīnu angārs nodrošinās vietu vairāk nekā 15 apmācību lidaparātiem un “Diamond” lidmašīnu tehniskajām apkopēm. Plānots, ka celtniecība tiks pabeigta līdz 2019. gada nogalei.

“airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss skaidro: “Šis ir nozīmīgs brīdis “airBaltic” Pilotu akadēmijas nākotnes attīstībai. “airBaltic” šobrīd atrodas uz ilgtspējīgas izaugsmes ceļa, un esam lepni, ka mums ir pašiem sava augsta līmeņa pilotu apmācības programma, kas nodrošina darbu kā “airBaltic” pilotam. Jau kopš 2018. gada vasaras “airBaltic Training” Pilotu akadēmijas studenti veic apmācības Liepājā, tāpēc priecājamies papildus stiprināt “airBaltic” sadarbību ar mūsu partneriem no starptautiskās lidostas Liepāja un Liepājas pilsētas domes, padarot Liepāju par vēl nozīmīgāku pilsētu Eiropas kartē.”

Savukārt Linkaits norādīja: “Kompānija “airBaltic” sniedz nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikā, veidojot 2,5% no Latvijas IKP, nodrošinot darbavietas vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku, piesaistot mūsu valstij starptautiskus uzņēmumus no visdažādākajām sfērām. Ar gandarījumu vēroju, kā “airBaltic” attīstās un aug. Man ir prieks redzēt, cik stingri un stabili pamati tiek likti uzņēmuma veiksmei ilgtermiņā. Pilotu akadēmijas jaunais angārs tam ir spilgts apliecinājums.”

Kā informē “airBaltic” lidojumu vadības viceprezidents Pauls Cālītis, tagad “airBaltic” Pilotu akadēmijai būs pilnībā aprīkots angārs modernajiem apmācību lidaparātiem un to apkopei.

“Pagājušajā mēnesī arī noslēdzām papildu “Diamond Aircraft” lidmašīnu pasūtījumu, lai sekmētu turpmāko mūsu pilotu apmācību izaugsmi. Turklāt jūlijā mēs saņēmām Latvijas Civilās aviācijas aģentūras sertifikātu, lai paši varētu veikt “Diamond” lidaparātu apkopes,” norāda Cālītis.

Šobrīd “airBaltic” Pilotu akadēmijai ir septiņi apmācību lidaparāti – seši “Diamond DA40” un viens “Diamond DA42”, bet vēl trīs “Diamond Aircraft” lidaparātus “airBaltic” Pilotu akadēmija saņems 2020. gadā. Jau šajā rudenī pirmie studenti absolvēs šo programmu un kā piloti pievienosies “airBaltic”.

Lidsabiedrība informē, – paredzēts, ka “airBaltic” Pilotu akadēmijas rudens grupa savas studijas uzsāks septembrī, bet ziemas grupa – novembrī.
0 Komentāru