“airBaltic” emitējusi obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā

2 komentāri

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” otrdien, 23. jūlijā, emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā, paziņoja aviokompānija.

“airBaltic” obligācijas iegādājās vairāk nekā 100 investoru no 25 valstīm, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu. Obligāciju procentu likme ir 6,75%.

Plānots, ka “airBaltic” emitētās obligācijas tiks kotētas “Euronext” Dublinas biržā.

“Šis ir vēsturisks sasniegums mūsu lidsabiedrībai – esam ne tikai emitējuši lielākās obligācijas Latvijas uzņēmējdarbības vēsturē, bet “airBaltic” arī ir kļuvusi par pirmo lidsabiedrību Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas ar eiroobligāciju piedāvājumu ienāk starptautiskajā parāda vērtspapīru tirgū. Investori ir skaidri apliecinājuši, ka saredz “airBaltic” stratēģiju kā spēcīgu. Mēs turpināsim īstenot mūsu attīstības stratēģiju, kas ir daļa no “airBaltic Destination 2025″ biznesa plāna. Emitējot obligācijas, mēs būtiski stiprināsim uzņēmuma likviditāti un bilanci, kā arī turpināsim investīcijas mūsu lidmašīnu flotes modernizācijā,” sacīja “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

Kompānijā informēja, ka “airBaltic” par šā obligāciju piedāvājuma globālo koordinatoru izvēlējās investīciju banku “J.P. Morgan”, kas kopā ar “SEB” banku strādāja pie darījuma izpildes. “airBaltic” vadošais juridiskais padomnieks Apvienotās Karalistes tiesību jautājumos bija starptautiskais advokātu birojs “Dentons”, bet Latvijas tiesību jautājumos konsultēja advokātu birojs “Cobalt”. “J.P. Morgan” un “SEB” juridiskais konsultants Apvienotās Karalistes tiesību jautājumos bija advokātu birojs “Linklaters”.

SEB Baltijas nodaļas kapitāla tirgus direktors Pauļus Žurausks (Paulius Žurauskas) norādīja, ka šis darījums uzsver gan reģionālo, gan starptautisko investoru stabilu atbalstu un atzinību par “airBaltic” darbības rezultātiem. “Baltijas un Ziemeļvalstu investori izrādīja stabilu pieprasījumu. Šis darījums paver ceļu turpmākajai mūsu reģiona parāda vērtspapīru tirgus attīstībai,” viņš sacīja.

Plānots, ka darījumu izpilde par obligāciju iegādi tiks noslēgta 2019. gada 30. jūlijā.

“airBaltic” saņēmusi arī starptautiskās reitingu aģentūras “Standard & Poor’s” sākotnējo BB- kredītreitingu ar stabilu nākotnes perspektīvu.

“airBaltic” peļņa pagājušajā gadā pieauga par 46%, sasniedzot 5,4 miljonus eiro, bet kompānijas ieņēmumi palielinājās par 18% un bija 408,7 miljonu eiro apmērā.

Latvijas valstij pieder 80,05% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – gandrīz 20% akciju.