Aicina pieteikt projektus konkursam “Labās gribas uzņēmējs”

Pievienot komentāru
Aicina pieteikt projektus konkursam “Labās gribas uzņēmējs”
Pagājušajā gadā par uzvarētājām kļuva Ilze Džonsone un Diāna Elekse no dzīvnieku patversmes "Ulubele" ar projektu "Cilvēcības skoliņa". (Publicitātes foto.)

Jau ceturto gadu notiek bezpeļņas organizācijas “Reach for Change” radītais sociālais projekts “Labās gribas uzņēmējs”. Līdzšinējiem projekta partneriem – TV kanāliem TV3 un 3+ – šogad pievienojas “SEB banka”, un kopā aicina pieteikties sociālos uzņēmējus, kuru biznesa ideja spēj veicināt bērnu labklājību Latvijā. Konkursa uzvarētājs sava mērķa īstenošanai saņems 15 000 eiro, ka arī vienam no finālistiem īpaši veidota bērnu žūrija piešķirs specbalvu – 5000 eiro no projekta partnera “SEB banka”.

“Esam bijuši projekta partneri kopš “Labās gribas uzņēmējs” pirmajām dienām Latvijā – gan palīdzot jaunajiem sociālajiem uzņēmējiem attīstīt savas idejas, gan stāstot par radītajiem projektiem plašākai sabiedrībai, gan arī nodrošinot galveno balvu – EUR 15 000. Līdzšinējā pieredze apliecina, ka teiciens “iedot makšķeri, nevis zivi” konkursa gadījumā ir pilnībā sevi attaisnojis. Mūsu uzdevums ir iesākto turpināt – pamanīt un atbalstīt jaunus, drosmīgus sociālās uzņēmējdarbības projektus, palīdzēt tiem pilnveidoties un turpināt izaugsmi. Un, protams, stāstīt šos stāstus saviem skatītājiem, jo tie ir patiešām iedvesmojoši un ceļoši,” atklāj “MTG TV Latvia” vadītāja Baiba Zūzena.

Šogad partneru lokam pievienojusies viena no lielākajām bankām – “SEB banka”, lai sniegtu savu ieguldījumu sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas veidošanā Latvijā. “SEB bankas” vadītāja Ieva Tetere ir pārliecināta: “Attīstītā sabiedrībā ir vieta uzņēmumiem, kas par savu misiju izvirza nevis peļņu, bet gan labākas pasaules veidošanu bērniem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vai kādai citai līdzcilvēku grupai. Arī Latvijā šādi uzņēmumi spēj būt veiksmīgi, izveidot ilgtspējīgu biznesa modeli un paši uzturēt savu darbību – iegūstot neatkarību no ziedotājiem vai cita veida ārējā atbalsta.”

“Reach for Change” vadītāja Latvijā Jevgenija Kondurova norāda, ka katru gadu pieaug to konkursa pieteikumu skaits, kuriem ir potenciāls kļūt par tiešām ilgtspējīgu sociālo biznesu. Pagājušajā gadā par uzvarētājām kļuva Ilze Džonsone un Diāna Elekse no dzīvnieku patversmes “Ulubele” ar projektu “Cilvēcības skoliņa”. Nepilna gada laikā “Cilvēcības skoliņa” ne tikai pilnveidoja savu programmu, bet to apmeklēja jau 42 bērni un bija iespēja atbalstīt vairāk nekā 500 bērnus ar tā saucamo cilvēcības stundu, kuras laikā bērni caur rūpēm par dzīvniekiem apguva emocionālo inteliģenci.

Ikviens, kurš vēlas savu biznesa ideju īstenot sociālajā uzņēmējdarbībā, aicināts konkursam pieteikties portālā “Skaties.lv” no 18. oktobra līdz pat 17. novembrim. Pieteikšanās šeit!

Konkurss “Labās gribas uzņēmējs” ir bezpeļņas organizācijas “Reach for Change” iniciatīva, kas tiek īstenota kopā ar partneriem “SEB banku” un televīzijām “TV3” un “3+”. Konkursa mērķis ir atbalstīt sociālos uzņēmējus, kuriem ir idejas, kā uzlabot bērnu dzīvi un labklājību Latvijā. Šis Latvijā īstenotais konkurss ir daļa no plašākas “Reach for Change” un starptautiskās sadarbības “Game Changers”, kas notiek dažādās valstīs.