Ādažos svinīgi atklāj jauno “Laimas” ražotni; investīcijas – 20 miljoni eiro

1 komentārs

Ceturtdien, 9. septembrī, tika svinīgi atklāta jaunā “Laimas” ražotne Laimas ielā 6, Ādažos, kuras izveidē un arī zīmola “Laima” turpmākajā attīstībā pēdējo trīs gadu laikā investēti 20 miljoni eiro, informēja uzņēmumā.

Kā norāda kompānijas pārstāvji, iepriekš minētās investīcijas ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā.

Ražotnes kopējā platība ir vairāk nekā 7200 kvadrātmetri. Tā ir mūsdienīga un energoefektīva ražotne ar precīzi plānotu ražošanas plūsmu, kas nodrošina efektivitāti un augstu produktu kvalitāti. Ražotnē nodarbināti vairāk nekā 100 strādājošajie.

Papildus tam, šajā ražotnē ir izbūvēta arī mūsdienīga produktu attīstības laboratorija, kas ļaus attīstīt un pilnveidot arvien jaunus produktus saldumu zīmola “Laima” klāstā.

Tās atklāšanā piedalījās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons, “Orkla” grupas “Confectionery & Snacks” biznesa virziena izpilddirektore Ingvilla Tarberga Berga, kā arī citi aicinātie viesi.

Toms Didrihsons, “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs

“”Laima” ir tradīcijām bagāts un Latvijā patiesi iemīļots saldumu zīmols, kas šogad svin savu 151. jubileju. Pusotra gadsimta laikā ir bijuši neskaitāmi nozīmīgi notikumi un pavērsieni gan uzņēmuma, gan saldumu ražošanas nozarē. Šodien mēs kopīgi baudām darba augļus, pie kura ”Orkla” komanda kopā ar sadarbības partneriem strādāja pēdējos pāris gadus, lai ”Laimai” būtu jaunas mājas. Viss līdz šim iecerētais būvniecības procesā un attīstības plānā ir veiksmīgi paveikts, un ar šo jauno ”Laimas” ražotni mēs ne vien pāršķirsim jaunu lapaspusi Latvijas saldumu rūpniecības vēsturē, bet uzsāksim jaunu nodaļu.”

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pasākumā teica, ka spēcīgi un uz eksportu orientēti ražošanas uzņēmumi ir Latvijas tautsaimniecības izaugsmes un iedzīvotāju labklājības pamats un viņam ir patiess gods viesoties vienā no šādiem uzņēmumiem, atklājot jaunu zīmola “Laima” ražotni.

Krišjānis Kariņš (JV), Ministru prezidents

“Investējot jaunā, modernā rūpnīcā Latvijā, uzņēmums “Orkla Latvija” ir ne tikai īstenojis kārtējo investīciju projektu mūsu valstī, bet radījis jaunas darba vietas un nākotnē – papildu ieņēmumus valsts budžetam nodokļu veidā. Šis nozīmīgais notikums ir viens no spilgtiem piemēriem viedās reindustrializācijas jeb ražošanas atdzimšanai Latvijā ar jaunu jaudu. Sveicu uzņēmuma vadību un darbiniekus ar jaunās ražotnes atklāšanu, kas nozīmē gan garantētu “Laimas” produkcijas klātbūtni veikalu plauktos, gan mūsu valsts kopējās labklājības celšanu.”

Ražotnes būvniecība tika uzsākta 2017. gada oktobrī, 2019. gada oktobrī tika atzīmēti jaunās “Laimas” ražotnes spāru svētki, savukārt 2020. gada janvārī jaunuzbūvētās ražotnes pamatos iemūrēta simboliska laika kapsula kā vēstījums nākamajām paaudzēm.

Kā ziņots, “Orkla Latvija” pērn strādāja ar 104,2 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,6 miljonu eiro apmērā, informēja kompānijā. Tādējādi pēc aplēsēm koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 22,3%, savukārt peļņa – par 63,9%.

Latvijā “Orkla” pārstāv un attīsta “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Pedro”, “Spilva”, “Gutta”, “Everest”, “Latplanta” un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā “Orkla”.
1 komentārs