Komentāri

22 gadīgā Alma Spangere nāk no lauksaimnieku ģimenes – vecāki savu saimniecību iekārtojuši Bauskas rajona Vecsaulē un nodarbojas ar augkopību. Alma savas dienas vadījusi rapšu un kviešu laukos, tomēr sākotnēji izvēlētais ceļš nebija saistīts ar zemniecību. Tikai vēlāk jaunā sieviete apjauta, kas ir viņas īstais aicinājums.

“Ir tāds žurnāls Saimnieks.lv, pateicoties tam sauklim Esi saimnieks savā zemē, es sāku saprast, ka gribu būt saimnieks savā zemē. Man ir vecāku labais piemērs, viņi jau kopš deviņdesmitajiem gadiem saimnieko, un tad es attapos studējot lauksaimniecību,” stāsta Alma, kas nupat universitātes solu nomainījusi pret Vecsaules laukiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Alma ir apņēmības pilna pati kļūt par saimnieci. Ģimenes pēdās gan jaunā sieviete neies – viņa vēlas būt lopkope. Ar vecāku palīdzību iegādāts īpašums, kur agrāk atradās plaukstoša piensaimniecība.

“Tas laikam ir stāsts par to, ka saimniekiem bieži vien nepadodas izaudzināt mantiniekus. Kad mēs nopirkām šo zemi, te bija puisis, jauns cilvēks, kurš vienīgais kā mācēja pelnīt – nodot visu metālos. Tik ļoti visu izsaimniekoja, ka vairs nebija, ko nodot, tad sāka pārdot šo saimniecību,” stāsta Alma.

Pieredzi darbam ar lopiem guvusi kādā Šveices firmā, kas uzpērk liellopus, Almai jau ir skaidra vīzija, kā izskatīsies viņas saimniecība.

Iespēja tikt pie projekta naudas ļaus Almai nopirkt liellopus un izveidot aplokus. Ja paveiksies, naudas pietiks arī barības ražošanas tehnikai. Jaunā lauksaimniece atklāti atzīst, ka ar 40 tūkstošiem eiro īsti nepietiek, lai iegādātos visu nepieciešamo, bet labāk tā nekā nekā.

Atgādināsim, ka valsts iecerējusi atbalstīt jaunos lauksaimniekus, dodot viņiem iespēju pieteikties 40 tūkstošu eiro atbalstam. Zemkopības ministrijas izsludinātajā projektā var pieteikties ikviens jaunais zemnieks un iegūto naudu tērēt savas saimniecības stiprināšanai.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl