Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bizness

Latvijā strauji aug alkohola industrija – ar spirtu apgādājam kaimiņvalstis

Latvijā strauji aug alkohola industrija - ar spirtu apgādājam kaimiņvalstis 2

Negaidīti strauju izrāvienu Latvijā piedzīvojusi alkohola nozare – šogad piecos mēnešos Latvijā saražotā spirta apmērs palielinājies par 96%. Par to priecīgs Valsts ieņēmumu dienests, jo aug akcīzes nodokļu ieņēmumi. Arī alus ražošanas apjomi auguši par ceturto daļu. Latvijas spirta rūpnieki kaimiņvalstu tirgu iekaro ar kvalitāti un lētāku cenu.

Par spīti iebildumiem, Kučinskis sola nebremzēt nodokļu reformu; Vējonis sola viņam atbalstu

Par spīti iebildumiem, Kučinskis sola nebremzēt nodokļu reformu; Vējonis sola viņam atbalstu 2

Kritika no uzņēmēju organizācijām nodokļu reformu nenobremzēs – tā šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu akcentēja premjers Māris Kučinskis. Viņš skaidro, ka iepriekš izstrādātais reformas modelis, kaut bija pa prātam uzņēmējiem, apdraudēja veselības un izglītības jomu. Tikmēr Raimonds Vējonis solīja nodokļu reformu turpināt atbalstīt neatkarīgi no tās satura.

Pēc FIB sniegtās informācijas soda trīs Latvijas bankas par netīšu iesaistīšanos Ziemeļkorejas kodolprogrammas finansēšanas shēmās

Pēc FIB sniegtās informācijas soda trīs Latvijas bankas par netīšu iesaistīšanos Ziemeļkorejas kodolprogrammas finansēšanas shēmās

Triecienu šodien piedzīvoja Latvijas banku starptautiskā reputācija – izrādās, Latvijas kredītiestādes, dzenoties pēc ofšoros naudu slēpjošiem klientiem, pašas to neapzinoties, palīdzējušas finansēt Ziemeļkorejas kodolprogrammu, tas ir, caur Latvijas bankām plūdusi komunistiskā režīma melnā nauda. Finanšu un kapitāla tirgus komisija bankām piemērojusi sodus, un tās solījušās laboties.

Jaunais nodokļu reformas variants neapmierina ne darba devējus, ne ņēmējus

Jaunais nodokļu reformas variants neapmierina ne darba devējus, ne ņēmējus 2

Līdzšinējā nodokļu reformas versija bija izraisījusi gan strīdus koalīcijā, gan asu kritiku no Eiropas Komisijas, kura brīdināja, ka, to ieviešot, Latvija iedzīvotos dziļos parādos. Tādēļ vakar koalīcijas politiķi vienojās par jaunu reformas plānu, kam parādu draudi jānovērš. Tomēr tas izraisījis asu kritiku no otras ierakumu puses – uzņēmējiem un arodbiedrībām.