Bērnu slimnīcā ievieš jaunas metodes mazo pacientu baiļu mazināšanai

0 Komentāru

Bērnu slimnīcā ieviestas jaunas metodes mazo pacientu baiļu un satraukuma mazināšanai. Tagad uz operācijām viņi pa slimnīcas gaiteņiem var braukt ar īpašu operauto, bet pirms potes vai kādas pārbaudes visu var paši izmēģināt spēļu kabinetā. Tikmēr mazos onkoloģijas pacientus turpmāk slimnīcā atbalstīs īpaši rotaļu lāči.

Lai ikviens, kurš nonāk Bērnu slimnīcā, vēlāk dotos mājās ar pēc iespējas pozitīvāku pieredzi, pērn slimnīca ieviesa septiņu soļu programmu. Tās mērķis -uzlabot mazo pacientu ārstēšanās pieredzi un galvenais – mazināt bērnu bailes un satraukumu slimnīcā.

“Kāpēc tas ir svarīgi? Ir pierādījumi, kas liecina, jo mierpilnāks ir bērns un viņa vecāki, jo labāki ir ārstniecības rezultāti. Un mūsu mērķis ir sasniegt pēc iespējas izcilākus ārstniecības rezultātus bērnam,” norāda BKUS Pacientu pieredzes un klientu daļas vadītāja Vita Šteina.

Lai to panāktu, Bērnu slimnīcā nesen darbu sācis īpašs spēļu kabinets. To gan aplūkot nav iespējams, jo arī te ieviesti Covid-19 drošības pasākumi. Kabinetā apmācīti speciālisti bērnus izmeklējumiem sagatavo, piemēram, uz rotaļlietas, kopā izmēģinot, kā vēlāk viņiem pašam uzstādīs katetru.

“Un, protams, ka bērns līdz ar to jūtas daudz mierīgāks, viņš jau zina, ko sagaidīt. Un varbūt viens no lielākajiem ieguvumiem ir, ka, piemēram,  ar šī pediatrijas spēļu kabineta speciālista iesaisti, iespējams, ka bērns var iztiks bez anestēzijas, piemēram, magnētiskās rezonanses izmeklējumu laikā.

Tāpat šobrīd testa režīmā, Bērnu slimnīcas gaiteņos atļauts pārvietoties ar ekskluzīvu kabrioletu, ko mazie pacienti paši var vadīt, lai iestūrētu Operāciju blokā.

“Līdz ar to viņš jau ierodas daudz mierpilnāks, personālam noteikti ir daudz patīkamāk strādāt ar mierpilnu bērnu. Un nu jau šo aktivitāti ir izmēģinājuši daudzi mūsu slimnīcas pacienti,” saka Šteina.

Bet rotaļu lāči drīzumā būs kopā ar katru mazo onkoloģijas pacientu. Bērnu slimnīca cer, ka rotaļlieta bērniem palīdzēs tikt galā ar tām grūtībām, kurām viņi spiesti iet cauri terapijas laikā.

“Lācis ir ļoti līdzīgs viņiem terapijas laikā. Lācim ir pārsēji, te ir arī katetra, kāda arī ir lielākai daļai bērnu, kas saņem šo specifisko terapiju, lai ārstētos no saslimšanām. Bērns var paklausīties lāča sirsniņu vai plaušas, jo daļai bērnu, ienākot slimnīcā ir bail itin no visa. No mūsu skatiena, pieskāriena, no tām ierīcēm, kuras bērnam ir apkārt,” stāsta BKUS Onkoloģijas nodaļas māsa Madara Blūmberga.

Māsiņa saka, plīša ķepainis īpaši palīdzēs pašiem mazākajiem, bet lielajiem – tā būs vienkārši kā jauka rotaļlieta, ko turēt blakus.

“Un tā viena ģeniālākā lieta, ko mēs ielikām, ka lācim patiesībā terapijas laikā arī nonāk mati nost. Tad mēs nedaudz pastrādājot, vai mazākiem bērniem mammas un tēti, tad lācis terapijas laikā zaudē savu apmatojumu, kurš vēlāk atgriežas un cepurīti atkal varam uzlikt atpakaļ,” bilst Blūmberga.

Tāpat slimnīcā strādā pie tā, lai personāls vairāk visas procedūras skaidrotu vecākiem. Mediķi ir pārliecināti, jo zinošāki par procesiem būs vecāki, jo mazāk satrauktas būs arī viņu atvases.

0 Komentāru