Bērnības sapnis gan lieliem, gan maziem: aicina pieteikties bērnu “štābiņu” konkursam

1 komentārs

Vai kādreiz bērnībā esi sapņojis par savu slepeno mājiņu jeb “štābiņu”? Runa ir par bērnu veidotiem namiņiem, kas bieži vien ir kokos, bet ne vienmēr, un tie kalpo kā īpaša vieta, kurā pieaugušie var ienākt tikai ar īpašu atļauju. Izrādās, ka vienā no Rīgas apkaimēm pat rīko bērnu “štābiņu” konkursu.

“900 sekundes” paviesojās visai militārā “štābiņā”, kura saimnieks ir Gustavs. Saimnieka diemžēl nav uz vietas, bet izdevās aprunāties ar Gustava palīgu, viņa tēti Viesturu Silenieku.

“Štābiņš” atrodas ābelē. Būvējot namiņu, augļkoks un tā zari tika saglabāti sākotnējā veidojumā. Tāpēc “štābiņš” ir ar neregulāru formu, tam iet zars caur jumtu. Gustava tētis vērš uzmanību, – krāsojums mājiņai ir maskējošs, jo saimnieks darbojas jaunsargos.

“Tāpēc tāds, lai neizceļas no apkārtnes, sevišķi neredz visi pārējie un koks palīdz nomaskēt,” saka “štābiņa” līdzautors.

No malas namiņš var šķist neliels, taču tā nebūt nav. Šajā nomaskētajā “štābiņā” var satilpt pat divi pieaugušie, nerunājot jau par bērniem. Šī vieta tiek izmantota arī nakšņošanai.

Rīgas apkaimē Bieriņos tiek rīkots bērnu “štābiņu” konkurss. Ikviens apkārtnes iedzīvotājs līdz 1. jūlijam var pieteikties. Tagad tam nav jābūt gatavam – svarīgi, lai “štābiņš” ir gatavs augusta vidū, kad notiks vērtēšana.

“Štābiņus” vērtēs nopietna žūrija, taču par to nav jābaidās, jo galavārdu teiks bērni, kuri “štābiņu” atvērto durvju dienā arī sniegs savu vērtējumu. Taču arī uzvarēt nav galvenais, bet – lai bērns uzbūvē pats savu celtni.

“Viņš iemācas zāģēt, skrūvēt, naglot, jumtu likt. Tā jau ir tā vērtība. Pirmkārt, ģimene kopdarbojas, un viņš arī kaut ko iemācās,” norāda Viesturs Silenieks.

Augustā “štābiņu” būvnieki iegūs balvas un visus namiņus safotografēs, lai izveidotu “štābiņu” galeriju. Taču līdz tam jāpiesakās vietnē “bierini.lv”.
1 komentārs