Raidījums “Zebra” skaidro, kas slēpjas aiz Viļņas veiksmīgās transporta infrastruktūras

0 Komentāru

Ikdienā itin bieži dzirdamas runas, ka Rīgā nepieciešams pēc iespējas vairāk veloceliņu un “Park&Ride” autostāvvietu, bet joprojām aktuāls ir jautājums, kā savienot Pierīgu ar pilsētu. Raidījums “Zebra” devās pie kaimiņiem uz Viļņu, la noskaidrotu, kā tur šī problēma tiek risināta.

Katru gadu arvien vairāk tiek runāts un domāts, kā Rīgu padarīt velosipēdistiem draudzīgāku un kā samazināt automašīnu skaitu pilsētas centrā. Bet tiek aizmirsts par tiem, kas dzīvo pavisam netālu no Rīgas un labprāt ceļu līdz pilsētai mērotu ar velosipēdu.

Lietuvā attālums starp Viļņu un piepilsētām ir daudz lielāks nekā Latvijā. Viļņas mērs Remigijs Šimašus skaidro, ka mērķis ir savienot pilsētu ar priekšpilsētu. Blīvi apdzīvotās priekšpilsētas ir ļoti labi savienotas ar pilsētu, bet tās, kurās ir mazāk iedzīvotāju par šāda veida transporta tīklu domāts netiek. “Tā būtu resursu izšķiešana,” norāda mērs.

Lietuvieši ir izpētījuši, ka divus līdz trīs kilometrus garu ceļa posmu cilvēki visbiežāk mēro kājām. Septiņus līdz desmit kilometrus garu posmu brauc ar velosipēdu, bet, ja attālums pārsniedz desmit kilometrus, visbiežāk tiek izvēlēts auto.

Kaimiņvalstu speciālisti norāda, ka Rīgā ielas ir ļoti platas, tāpēc ir daudz potenciāla rīkoties, nekaitējot automašīnu kustībai. Svarīgākais ir palūkoties uz ielu kopumā, pakāpeniski veikt izmaiņas, lai redzētu, kas strādā un kas ne. Tāpat nevajadzētu baidīties atzīt savas kļūdas un norādīt, ka kaut kas nav bijis pietiekami labs, un to pārveidot.

Tāpat vienmēr tiek aktualizēts jautājums par neatliekamās palīdzības transporta iespējām tikt līdz notikuma vietai. Viļņas mērs norāda, ka nav svarīgi, cik plats ir ceļš, bet gan tas, kāda ir autovadītāju braukšanas kultūra.

0 Komentāru

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

Dzīvojam tādā mazliet samuļļātā pasaulē: "Zebra" vērtē jaunievedumu uz Rīgas apvedceļa

Raidījums "Zebra" skaidro, kā tiek mērīts attālums starp apdzīvotām vietām

Iegādājoties elektroauto Latvijas iedzīvotāji varēs saņemt vairāku tūkstošu eiro lielu atlaidi pateicoties valsts atbalstam

Raidījums "Zebra" skaidro, kas slēpjas aiz Viļņas veiksmīgās transporta infrastruktūras

"Zebra": Rīgai ir ko pamācīties no Viļņas jeb kā stādīt kokus pilsētā?

"Zebra" atskatās uz mūžībā devušās Valdas Kjasperes paveikto, liekot pamatus satiksmes drošības izglītībai Latvijā

"Zebra" pēta Viļņas 12 principu plānu, lai pilsētvidi padarītu iedzīvotājiem draudzīgāku un drošāku

"Zebra" skaidro senu tradīciju Rīgā, no kuras vajadzētu uzmanīties

"Zebra" informē: Rīgā parādījies jauns "Bermudu trīsstūris"

Vai jāgaida līdz pirmajam smagajam negadījumam? "Zebra" atklāj neloģisku luksoforu Jūrmalā

Projekts noslēdzies: Latvijā nu ir 139 ātrās elektroauto uzlādes stacijas

"Zebra" atbild uz skatītāju uzdotajiem satiksmes jautājumiem