Raidījums “Zebra” skaidro, kā tiek mērīts attālums starp apdzīvotām vietām

0 Komentāru

Raidījums “Zebra” saņēmis kādu interesantu 13 gadus veca zēna e-pastu, kurš novērojis, ka attālums uz ceļazīmēm vietām ir neloģisks. “Zebra” nolēma skaidrot, kā mēra attālumus starp apdzīvotām vietām.

Andris (13)
Skolnieks no Ādažiem

“Mans novērojums – ceļazīme uz Rīga-Tallina šosejas Baltezerā pie pagrieziena uz Alderiem rāda, ka līdz Ainažiem ir 97 km. Ceļazīme tuvāk Ainažiem Ādažos uz Rīga-Tallina šosejas rāda, ka līdz Ainažiem ir 103 km. Es ar ģimeni, braucot no Ainažu DUS līdz Ādažu veikalam, uzņēmu attālumu ar automašīnas odometru, un tas bija 91,7 km. Mans jautājums – kā mēra attālumus starp apdzīvotām vietām un kā izskaidrot šādu neloģiku?”

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” skaidro, ka Ministru kabineta noteikumos ir uzskaitīti visi valsts autoceļi un ir norādīts arī maršruta sākumposms. Ja ceļš savieno apdzīvotas vietas, tad par atskaites punktiem tiek uzskatīta pasta ēka pilsētas vai apdzīvotas vietas centrā vai arī jebkura cita ēka, kas atrodas pilsētas centrā.

Andris, mērojot ceļu kopā ar savu ģimeni, pats veica eksperimentu un viņa nobrauktie kilometri nesakrita ar tiem, kas attēloti ceļazīmēs. VSIA “Latvijas Valsts ceļi” skaidro, ka laika gaitā mainās gan pilsētu, gan ēku novietojums, tāpēc garums, kas norādīts uz ceļazīmēm, neatbilst reālajam kilometru skaitam, un atšķirība var būt daži kilometri.

“Šīs norādes netiek uzskatītas par satiksmes drošību noteicošajām zīmēm, tāpēc tās tiek mainītas tikai tad, kad tās noveco vai arī tiek veikti ceļa remontdarbi,” skaidro eksperti.

Tiem, kurus interesē, kur tad Rīgā atrodas centrs, kurš tiek uzskatīts par atskaites punktu ceļa garuma noteikšanai, “Zebra” noskaidroja, ka tā ir vecā pasta ēka, kas kādreiz atradās pie Centrālās stacijas. Ēkā šobrīd vairs pasta nav, bet vieta joprojām tiek uzskatīta par atskaites punktu.

0 Komentāru

Aktuālie Zebras un Auto ziņu video

Dzīvojam tādā mazliet samuļļātā pasaulē: "Zebra" vērtē jaunievedumu uz Rīgas apvedceļa

Raidījums "Zebra" skaidro, kā tiek mērīts attālums starp apdzīvotām vietām

Iegādājoties elektroauto Latvijas iedzīvotāji varēs saņemt vairāku tūkstošu eiro lielu atlaidi pateicoties valsts atbalstam

Raidījums "Zebra" skaidro, kas slēpjas aiz Viļņas veiksmīgās transporta infrastruktūras

"Zebra": Rīgai ir ko pamācīties no Viļņas jeb kā stādīt kokus pilsētā?

"Zebra" atskatās uz mūžībā devušās Valdas Kjasperes paveikto, liekot pamatus satiksmes drošības izglītībai Latvijā

"Zebra" pēta Viļņas 12 principu plānu, lai pilsētvidi padarītu iedzīvotājiem draudzīgāku un drošāku

"Zebra" skaidro senu tradīciju Rīgā, no kuras vajadzētu uzmanīties

"Zebra" informē: Rīgā parādījies jauns "Bermudu trīsstūris"

Vai jāgaida līdz pirmajam smagajam negadījumam? "Zebra" atklāj neloģisku luksoforu Jūrmalā

Projekts noslēdzies: Latvijā nu ir 139 ātrās elektroauto uzlādes stacijas

"Zebra" atbild uz skatītāju uzdotajiem satiksmes jautājumiem