Augstākā slimības izplatība piektdien konstatēta Siguldas un Augšdaugavas novados

0 Komentāru
Augstākā slimības izplatība piektdien konstatēta Siguldas un Augšdaugavas novados
LETA / INFOGRAM

No piektdien Latvijā reģistrētajiem 60 jaunajiem Covid-19 gadījumiem 25 fiksēti Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Savukārt Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs pašlaik augstākais ir Siguldas un Augšdaugavas novados.

Kopumā pēdējo divu nedēļu laikā galvaspilsētā ar Covid-19 saslimuši 348 cilvēki.

Salīdzinoši lielāks saslimušo skaits fiksēts arī Ventspilī un Siguldas novadā, bet virknē citu pašvaldību reģistrēts neliels jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 348, Daugavpilī – 56, Siguldas novadā – 40, bet Augšdaugavas novadā – 30 iedzīvotāji.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 45,6 gadījumi.

11 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp četrās tiek pārsniegts par 50%. Tās ir Siguldas, Augšdaugavas novads, Daugavpils un Ventspils. Tāpat salīdzinoši liels inficēto īpatsvars ir Preiļu, Kuldīgas un Salaspils novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kas ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 17 ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, deviņi ir vecumā no 20 līdz 29 un no 50 līdz 59 gadiem, septiņi ir vecāki par 70 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

0 Komentāru