Atvairīt pretinieka uzbrukumu no gaisa un uz sauszemes: Ādažu poligonā notiek militārās mācības “Ādaži Eagle”

5 komentāri

Ādažu poligonā pirmdien sākas militārās mācības ”Ādaži Eagle”. Tajās Latvijas teritorijā savas spējas pārbauda Igaunijā bāzētais Lielbritānijas NATO kaujas bataljons. Pirmais karavīru uzdevums bija atvairīt pretinieka uzbrukumu gan no gaisa, gan sauszemes.

“Ādaži Eagle” ir ikgadējās militārās mācības, kuru mērķis ir sniegt Igaunijā bāzēto sabiedroto karavīriem pārbaudīt kaujas spējas citā vidē. Līdzīgas mācības ik gadu norisinās arī mūsu karavīriem kaimiņvalstīs.

Mācību pamatā ir konfliktsituācijas simulācija, kurā no agresorvalsts puses tiek veikts militārs iebrukums NATO dalībvalstī. Tiek īstenots NATO līguma 5. pants, kas nosaka, ka apdraudējums alianses jebkurai dalībvalstij tiek uzskatīts par apdraudējumu visai aliansei. Tādēļ valstī ierodas NATO spēki un veic militāra rakstura darbības, iebrucējs atvairīts gan no sauszemes, gan gaisa.

Lai pilnveidotu dažādu valstu sadarbību daudznacionālā vidē atbilstoši NATO procedūrām un standartiem. Liela uzmanība šajās mācībās pievērsta militāro operāciju plānošanai un īstenošanai dzīvē.

“Ādaži Eagle” mācības sevī iekļauj daudz taktisko uzdevumu, kuros integrētas dažādas tehnikas vienības: artilērija, kājnieku manevri, atbalsts no gaisa ar kaujas helikopteriem. Tas ir tas, ko mēs darām regulāri, bet konkrēti šie uzdevumi praksē tiek izpildīti pirmo reizi. Viss izdevās lieliski,” stāsta Igaunijā bāzētās NATO kaujas grupas komandieris Savils.

Ārvalstu karavīri slavē Ādažu poligonu un iespējas, ko tas dod. “Mēs šeit esam, lai trenētos. Militārā bāze ir lieliska – modernas tehnoloģijas un viss, kas mums ir nepieciešams, lai varētu veikt taktiskos uzdevumus. Un, kas ir svarīgi, šeit ir ļoti plaša teritorija un daudzveidīgi poligoni – to, ko mēs Lielbritānijā varētu izdarīt mēneša laikā, šeit to var izdarīt nedēļā,” norāda Igaunijā bāzētās NATO kaujas grupas majors Mariots.

NATO paplašinātās kaujas grupas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanas politiku stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Ārvalstu karavīri akcentē, – šīs mācības ir apliecinājums, ka NATO sabiedrotie ir spējīgi pārvarēt jebkādus šķēršļus un nepieciešamības gadījumā būs gatavi aizsargāt Baltijas valstu reģionu.

“Es nerunāšu daudz par ārpolitiku, bet tas, ko gribētu pateikt, – es ar savu kaujas grupu neesam nekad bijuši labākā sagatavotības pakāpē, un es ceru, ka cilvēki Igaunijā un arī Latvijā jūtas droši. Šajās un citās mācībās mēs apliecinām gatavību reaģēt jebkuros apstākļos,” pauž Igaunijā bāzētās NATO kaujas grupas majors.

Militārajās mācībās “Ādaži Eagle” piedalās 600 karavīru no Francijas un Lielbritānijas, kā arī vairāk nekā simt transportlīdzekļu, tostarp kaujas tanki un helikopteri. Militārās mācības šeit Ādažu poligonā norisināsies visu atlikušo nedēļu.
5 komentāri