Atsākušies Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieku mēģinājumi ārā

3 komentāri

Šonedēļ atsākušies Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieku mēģinājumi ārā. Vieni no pirmajiem jaunās video fināla kustības klātienē izdejoja skolēni no Jelgavas deju kolektīva “Vēja zirdziņš”. Lai arī ar divu metru distanci, bērni izbauda atkal kopā būšanu.

Skolēni ir noilgojušies pēc nodarbībām klātienē. Dziesmu un deju svētku mēģinājumi – tā ir iespēja atkal satikt draugus. Turklāt nodarbības ar skolotāju klātienē esot daudz efektīvākas par dejošanu “Zoom” platformā.

“Man ir tāda priecīga sajūta. Man ļoti patīk, ka apkārt ir cilvēki, kas saprot tevi, kas dara to pašu un kam patīk darīt to, ko man. Un tā ir laime atkal satikties. Tāpat, ievērojot šos te divus metrus, bet tik un tā prieks, ka ir apkārt visi,” pauž skolniece Elīza.

“Atšķirība ir liela. Ja “Zoom” ir caur datoru un iekštelpās. Bet te, ārā, ir svaigā gaisā, te var satikt klātienē skolotāju, ir vairāk telpas,” saka skolēns Gastons.

Skolotāju vērtējumā, pandēmijas laikā jaunie jaunie dejotāji esot zaudējuši formu. Tāpēc tagad daudziem būšot jāsarauj.

“Kurai grupai tas būs divreiz nedēļā, kurai vienreiz. Protams, viss ir atkarīgs no laikapstākļiem, Ja snigs sniegs, tad mēs atkal pārslēgsimies uz “Zoom” nodarbībām. Pagaidām šķiet, kad viss ir kartībā. Un visi ir gatavi strādāt. Katrā ziņā es esmu priecīga, ka ir pievienojušies arī tie bērni, kas “Zoom” nodarbības ne īpaši gribēja izmantot,” teic bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš” vadītāja Alda Skrastiņa.

Šodien dalībnieki uzreiz ķērās vērsim pie ragiem un sāka apgūt jaunas kustības. Šogad pirmajā mēģinājumā ārā piedalās 10 bērni un divi pedagogi. Pirmspandēmijas laikā bērnu šeit būtu trīsreiz vairāk.

Lai arī Skolēnu dziesmu un deju svētku norise pagaidām līdz galam nav skaidra, skolēni un pedagogi ir apņēmības pilni pēc iespējas labāk apgūt tautas deju lielkoncerta ”Saule vija zelta rotu” fināla ”Svinēt Sauli” videoklipu.

“Mums ir kolosāla horeogrāfija, izveidota katrai grupai atsevišķi. Un tas man liekas iedvesmo arī skolotājus. Jo mums tagad ir viens mērķis – iemācīties šo videofinālu. Tas ir tāds mazais darbiņš, kas mums līdz maijam jāizdara,” stāsta deju kolektīva “Vēja zirdziņš” vadītāja.

Un šādai nostājai ne lietus, ne pandēmija nevar patraucēt. Ja vien, protams, valdība neizlems atgriezties pie striktākiem ierobežojumiem.

3 komentāri